В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Однією з найважливіших рис довгожителів є дружелюбність (доброзичливість). (Фото з сайту Pixabay)
Виявляється, не лише правильний спосіб життя, здорове харчування чи спадковість лежать в основі довголіття.
Багато залежить від того, якою особистістю ми є. Тобто від характеру.
До такої думки підводять численні дослідження вчених. Науковці, медики, психологи змогли визначити основні риси характеру та особисті якості, які продовжують людині життя.
Досліджуючи впродовж 75 років життя трьохсот одружених пар, британські вчені виявили, що чоловіки, яким були притаманні працьовитість і порядність, прожили довше, ніж ті, в кого ці якості не були розвинені.
Для створення повноцінного уявлення про людину учасники експерименту пройшли так званий особистісний тест Лоуелла.
На основі отриманих даних і відомостей про тривалість життя чоловіків дослідники визначили, що чесні й порядні чоловіки прожили довше.
Аналогічне дослідження каліфорнійських учених довело цю теорію. Крім того, фахівці виявили, що сумлінні жінки також живуть довше.
Ті ж таки каліфорнійські вчені завдяки своїм експериментам доводять, що відкритість — друга головна риса, притаманна довгожителям. Відкритість передбачає не тільки спілкування з людьми, а й готовність приймати нові ідеї та радо слідувати за новими враженнями. Не замикайтесь в собі — живіть!
Як показало 75-річне дослідження одружених пар, серед жінок головною рисою, яка гарантувала довголіття, виявилася емоційна стабільність. Що менша схильність до сварок і з’ясування стосунків, то більше шансів має людина на довге життя.
Виявляється, однією з найважливіших рис довгожителів є дружелюбність (доброзичливість). Ґрунтовне дослідження понад 240 чоловіків та жінок віком від 95 до 100 років підтвердило: довше прожили приємні в спілкуванні люди, а також екстраверти (відкриті до світу).
Під час дослідницької роботи з 240 чоловіками та жінками вчені виявили ще одну важливу закономірність: люди, які можуть виражати свої почуття і бути щирими, — живуть довше. Особливо, якщо ці якості вони зберігають і в літньому віці. Тож не варто стримувати свої почуття. Відвертість винагороджується здоров’ям і довголіттям.
Інна СЛАВИНСЬКА
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>