У Москві ліквідовано генерала Кіріллова
Унаслідок вибуху в ранці 17 грудня в Москві загинули генерал-лейтенант Ігор Кіріллов та його помічник. Напередодні СБУ заочно повідомила генералу про підозру. >>
З таким успіхом «за парєбріком» і Сталіна скоро канонізують...
Правозахисний центр «Меморіал» опублікував 27 жовтня оновлений список російських політв’язнів.
«Сьогодні у цих свідомо неповних списках 420 імен. Рік тому в них були імена 362 осіб», — повідомили правозахисники, зазначивши, що «реальна кількість політв’язнів у Росії, безсумнівно, суттєво вища».
Як iдеться у доповіді «Меморіалу», із 420 осіб, які потрапили до списку політв’язнів, 360 «позбавлені волі у зв’язку з реалізацією права на свободу віросповідання чи релігійної приналежності», 80 — «з інших політичних мотивів».
«За минулий рік позбавлення волі стало набагато очевиднішим інструментом боротьби з політичними опонентами влади», — наголошують у «Меморіалі».
Презентація документа на сайті правозахисного центру закінчується словами: «Ми закликаємо всіх небайдужих виявляти солідарність із жертвами політичних репресій. Свободу політв’язням!».
«Зараз у Росії кількість політв’язнів зрівнялася з тією, яка була в пізньому СРСР, доки Горбачов їх не звільнив», — додав представник «Меморіалу» Сергій Давідіс у коментарі виданню «Медуза».
Видання наголошує, що за п’ять останніх років кількість політв’язнів у країні зросла майже в 5 разів. Публікацію доповіді приурочено до Дня пам’яті жертв політичних репресій, що відзначається в Росії щорічно 30 жовтня.
А ТИМ ЧАСОМ...
Радянський Союз і нацистська Німеччина — вже не одне й те саме
Державна дума Росії розгляне поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення, що встановлюють відповідальність за заперечення вирішальної ролі Радянського Союзу в перемозі над нацистською Німеччиною, за ототожнення цілей комуністів та нацистської Німеччини в Другій світовій війні та за невизнання гуманітарної місії СРСР при звільненні країн Європи.
Заборона на ці дії була ухвалена парламентом раніше цього року, закон підписав президент Володимир Путін.
Новий документ пропонує штрафувати громадян на суму до п’яти тисяч рублів (це майже дві тисячі гривень) або заарештовувати на 15 діб.
Штрафи для посадових та юридичних осіб становитимуть до 100 тисяч рублів (це майже 40 тисяч гривень). Однією з форм покарання є також зупинення роботи терміном до трьох місяців.
Перед ухваленням закону про заборону заперечення ролі СРСР та ототожнення цілей комуністів і нацистів документ критикувала частина істориків.
Вони вважають, що формулювання закону дозволяють обмежити вільну історичну дискусію, зокрема про роль СРСР у розв’язанні Другої світової війни, про внесок інших країн у перемогу в війні та про повоєнний поділ світу, за якого Москва включила до зони свого впливу країни Східної та Центральної Європи, що в багатьох із них розглядається як окупація Радянським Союзом.
Унаслідок вибуху в ранці 17 грудня в Москві загинули генерал-лейтенант Ігор Кіріллов та його помічник. Напередодні СБУ заочно повідомила генералу про підозру. >>
Рада Європейського Союзу в понеділок, 16 грудня, ухвалила 15-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії, у який увійшли 54 людини та 30 організацій. >>
До 15 років увʼязнення в Україні заочно засудили голову Держдуми рф Вʼячеслава Володіна. Його визнали винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>
Третій тиждень протестів у Грузії. Перший осінній раунд протистояння почався в жовтні з недовіри до результатів виборів. >>