В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Лікарі Черкаського обласного кардіоцентру вперше замінили серцевий клапан на штучний. (Фото із ФБ-сторінки Олега Журби.)
Знову прославився на всю країну Черкаський кардіологічний центр, у якому не так давно вперше здійснили пересадку серця.
Цього разу його талановиті лікарі так само вперше провели транскатетерну імплантацію аортального клапана (TAVI), тобто замінили серцевий клапан на штучний за надсучасною технологією без єдиного розрізу на працюючому серці.
Вартість таких операцій за кордоном — до 40 тисяч євро. У Черкасах таку операцію зробили безкоштовно, оскільки купівлю клапана, а це 800 тисяч гривень, профінансувала держава.
Як повідомляє Олег Журба, завідувач відділення серцево-судинної хірургії кардіологічного центру, це перша така операція на Черкащині і велика подія як для самого кардіоцентру, так і для медицини всієї області.
«Зазвичай під час заміни аортального клапана зупиняють серце і роблять розріз на грудній клітці до 25 см. Така операція дає хороший ефект, але вимагає тривалої реабілітації», — розповідає Олег Журба.
І уточнює, що у випадку проведення операції TAVI заміна клапана відбувалася через маленький отвір у стегновій артерії.
«Наша 60-річна пацієнтка почувається добре і вже готується до виписки. Відновлення тривало лічені дні замість «традиційних» двох тижнів», — веде далі пан Олег.
За його словами, Черкаський кардіоцентр — серед небагатьох медзакладів України, які роблять такого рівня операції. Сучасні технології та сучасний підхід дають змогу пацієнтам отримати найкращий результат.
«Клапани для двох пацієнтів закупили за кошти з обласного бюджету. Дякую Черкаській обласній раді та особисто депутату облради Олегу Петренку за підтримку кардіоцентру», — підсумовує Олег Журба.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>