Приємний випадок у тролейбусі: прагнення молоді до читання періодичних видань безцінне
Хочу поділитися з усіма, хто продовжує читати пресу, одним приємним випадком, що стався зі мною під час дороги додому. >>
Найбільший з антоновських закладів дошкільної освіти — дитсадок №736 «Мрія» — відвідують 200 дітей.
Держпідприємство задовольнило на 100 відсотків потребу своїх працівників у влаштуванні дітей та онуків у заклади дошкільної освіти (ЗДО) цього і наступного років.
Торік цей показник становив 40%. Про це газеті «Україна молода» повідомили в управлінні соціального забезпечення.
У структуру управління соціальної сфери «Антонова» входять три садочки — №329 (на шість груп), №266 «Бджілка» (п’ять груп) і №736 «Мрія» (13 груп).
Ще два дитсадки перебувають в оренді. В одному (по вулиці Туполєва, 3) нині розташована гімназія «Прем’єр-арена».
Другий садочок відданий у довгострокову оренду за газові борги серійного авіазаводу до 2028 року. Оскільки заявки співробітників на дитсадок задовольнили, на підприємстві вважають, що відмовлятися від цієї оренди недоцільно.
Наявність у структурі ДП «Антонов» дитсадків є великим соціальним надбанням колективу підприємства. У Києві катастрофічно не вистачає дитячих дошкільних закладів, і щоб потрапити до них, батьки чекають три-чотири роки. «Антонов» фінансує оплату комунальних послуг дитсадків, придбання обладнання та інші потреби цих закладів.
Крім того, оплачує 40% харчування дітей співробітників і 20% вартості харчування дітей працюючих дідусів та бабусь (його вартість у місяць становить 1 тисячу гривень).
Підтримка дошкільних закладів вигідна роботодавцям. Приміром, згідно з дослідженням «Догляд за дітьми: навіщо роботодавцям дитячі дошкільні установи» Міжнародної фінансової корпорації (МФК, входить до групи Всесвітнього банку), завдяки підтримці дошкільних закладів поліпшується процес найму і знижується плинність кадрів, підвищується продуктивність праці та мотивація працівників.
Це також сприяє поліпшенню гендерного балансу і допомагає просуванню більшої кількості жінок на керівні позиції.
В 11 із 50 проаналізованих МФК країнах законодавство зобов’язує роботодавців підтримувати або забезпечувати послуги з нагляду за дітьми для своїх співробітників. Це Бразилія, Чилі, Еквадор, Японія, Нідерланди, Туреччина, Йорданія та інші.
Навіть за відсутності законодавчих вимог багато роботодавців знаходять можливість пропонувати догляд за дітьми і тим самим отримують вищі економічні результати. Компанії пропонують різні опції нагляду за дітьми — від відомчих дитячих садків до цільових субсидій для працівників.
Приємно, що «Антонов» рухається в тренді найкращих світових практик. За словами директора з інфраструктури ДП «Антонов» Віктора Семенцова, підприємство в антоновських дитячих дошкільних закладах приділяє увагу авіаційній тематиці.
Продовжує цю традицію і в рамках шефської роботи зі школами (загальноосвітніми київськими №203 та №83) і спеціалізованою школою I-III ступенів №96 імені О. К. Антонова.
Не дивно, що в подальшому багато з його колишніх дошкільнят стають студентами Київського авіаційного фахового коледжу і філіалу Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ», які розташовані на території підприємства. Тепер вони приводять до цих садочків своїх малят.
ФАХОВА ДУМКА
Методист закладу дошкільної освіти №329, заслужений працівник освіти України Міла Копенкова:
— Педагоги нашого дитсадка в рамках державної освітньої програми «Дитина» творчо реалізовують десятки освітніх проєктів. Застосуємо в роботі з вихованцями нові технології і підходи (STEM-освіта, «LEGO — шість цеглинок», технологія лепбуку («книга на колінах»), мнемотехніка, інтегровані заняття, сучасні оздоровчі практики: фітбол-гімнастика, ігровий фітнес, технологія «Казкова фізкультура»).
Зокрема, в рамках проєкту «Зі 100 доріг — одна моя. Професії моїх батьків» використовуємо сучасні інноваційні ігрові методики. Виховуємо в маленьких антоновців інтерес до літакобудування, повагу та гордість за досягнення підприємства на прикладі видатних людей — Олега Антонова, Петра Балабуєва, а також сімейних династій підприємства.
У садочку діти мають змогу побувати в ролі маленьких учених, пізнати світ у дослідницькій лабораторії, яка створена в закладі.
Вони можуть випробувати себе в різних професіях, приміром стати кухарями та приготувати смаколики або майстрами з виготовлення музичних інструментів та влаштувати шумовий оркестр. У спортивних змаганнях головне не стільки перемога дітей, скільки їхня активна участь, вміння співпереживати, радіти один за одного.
ДО РЕЧІ
Дитсадочок №266 «Бджілка», що по вулиці генерала Вітрука, побудований у 1959 році. Він є першим на підприємстві закладом для дітей працівників, які після переїзду конструкторського бюро з Новосибірська заснували КБ на чолі з О. К. Антоновим.
Дошкільний заклад названо на честь Ан-14. Реконструювали його в 2017 році. Сьогодні тут виховуються 97 дітей. Штат педагогічних і технічних працівників становить 29 осіб.
Дитсадок №736 «Мрія» відкрито влітку 1986 року. З 1991 року його здали в оренду. Цей заклад серійний авіазавод передав на ДП «Антонов» у 2014 році під час реорганізації держпідприємства. В 2014-му заклад відбудували. Наразі він розрахований на 200 дітей. Їх обслуговують 68 працівників.
Садочок №329 (по вулиці Туполєва), створений у 1961 році, розраховано на 87 дітей і він є одним із зразкових у Шевченківському районі столиці та єдиним відомчим у цьому районі. В його штаті 35 співробітників.
Вікторія КОВАЛЬОВА,
для «України молодої»
Хочу поділитися з усіма, хто продовжує читати пресу, одним приємним випадком, що стався зі мною під час дороги додому. >>
Наймолодший заслужений учитель України живе в Полтаві. >>
Мережу «Стартап-школа - інкубатор – акселератор» створюють Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством цифрової трансформації. >>
Опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу впровадило Міністерство освіти та науки. Відтепер дитина самостійно чи її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до розв'язання проблеми керівництво школи та, за потреби, поліцію. >>
У Терешківському ліцеї, що є опорним навчальним закладом Терешківської територіальної громади Полтавського району, учитель інформатики Віталій Помаз розробив комп’ютерну програму «Шкільна їдальня», що дає змогу батькам замовляти сніданки, обіди для своїх дітей із телефона через мобільний застосунок. >>
Напередодні нового навчального року Україну сколихнула новина: у колишньому райцентрі Котельва на Полтавщині поліцейські намагалися приховати факт сексуального насилля над 12-річним хлопчиком, яке вчинили два старші за нього підлітки. >>