Купити демократію: як прокремлівські олігархи у Молдові масово підкупали виборців
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
Андрей Бабіш програв вибори через офшорний скандал.
Уперше в історії Чехії за бортом парламенту залишилися комуністи — такі попередні результати виборів, що відбулися в країні 8-9 жовтня.
Ще однією несподіванкою стало те, що вибори виграли праві ліберали — після підрахунку 99,5% голосів на першому місці опинився блок Spolu, що отримує 27,72%.
Цей праволіберальний союз уже має фракцію у парламенті (досі йому належало 20% мандатів, а тепер він отримає майже вдвічі більше місць). Очільник цієї партії Петр Фіала, найімовірніше, стане прем’єр-міністром.
Водночас правляча партія чинного прем’єра Андрея Бабіша ANO, якій пророкували перемогу, несподівано для всіх зазнала поразки. Вона нині — на другому місці з 27,2% голосів.
Третє місце посідає ще один ліберальний блок — Партія піратів та STAN, що має 15,54% (власне, з цією силою і планує формувати коаліцію переможець виборів). На четвертому — ультранаціоналісти та праворадикали з партії «Свобода та пряма демократія».
Усі інші партії не долають 5-відсотковий прохідний бар’єр. Серед них і комуністична партія з попереднім результатом 4,61% голосів. Вона вперше не потрапляє до парламенту Чехії за весь постсоціалістичний період.
Президент Чехії Мілош Земан має дати доручення про формування уряду новою коаліцією. Але наразі очільник країни перебуває в реанімації непритомним — його госпіталізували після зустрічі з прем’єр-міністром Андрієм Бабішем, йшлося, ймовірно, про програш на виборах.
У центральному військовому госпіталі Праги повідомили, що у президента ускладнення раніше поставленого діагнозу (минулого місяця Земан більше тижня провів у лікарні, але його діагноз не розголошували). Цього разу діагноз теж називати не стали.
Відомо, що 77-річний президент Земан страждає на цукровий діабет, а з квітня цього року пересувається на візку через проблеми з ногами. Він багато курить, а раніше ще й мав негаразди з алкоголем.
ДО РЕЧІ
Політолог Андрій Смолій зазначає, що нинішній прем‘єр Чехії Андрей Бабіш виявився замішаним у скандалі навколо Pandora Papers. Як з’ясувалося, у 2009 році він перевів через офшорні компанії 22 млн доларів на купівлю нерухомості на Французькій рив’єрі, а головне, ставши політиком — не лише не задекларував її, а й стверджував, що не має офшорних рахунків.
«Фактично це і стало причиною його програшу на виборах», — зазначає експерт.
З наших українських реалій навіть дивно спостерігати, що в інших країнах корупційні скандали дійсно можуть коштувати кар’єри політикам.
У Європі під кінець минулого тижня корупційною хвилею «змило» ще одного прем’єра: канцлер Австрії Себастьян Курц заявив у суботу, що йде у відставку після того, як проти нього розпочалося розслідування за підозрою в корупції.
Новим канцлером Австрії стане Александер Шалленберг, міністр закордонних справ країни в уряді Себастьяна Курца, повідомила «Німецька хвиля».
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
Першою реакцією багатьох (і в Україні, й у країнах ЄС, і в самих Сполучених Штатах) на звістку про переконливу перемогу Трампа і трампістів був розпач. >>
Як саме завершити війну росії проти України майбутній президент США, республіканець Дональд Трамп наразі ще остаточно не вирішив. >>
Дональд Трамп, кандидат у президенти США від Республіканської партії заявив, що він став 47-м президентом США за результатами виборів. >>
За результатами підрахунку всіх голосів, у другому турі виборів президента Молдови перемогу здобула чинна глава держави Майя Санду. >>
У керівній партії Грузії "Грузинська мрія" заявили, що не будуть відкликати закон "Про прозорість іноземного впливу", який став однією з причин погіршення відносин країни із західними партнерами і замороження руху країни в ЄС. >>