Пливи, рибо, пливи: у Кременчуцьке водосховище заселяють мальків товстолобика
На Черкащині відновили практику зарибнення Кременчуцького водосховища. >>
У Володимирівському лісництві Смілянського лісгоспу на Черкащині завершили облаштування гідрологічного об’єкта, який має давню історію.
Про це «Україні молодій» повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Майстер лісництва Петро Ярошенко розповідає, що про достовірну історію цієї місцини сказати важко.
Проте точно відомо, що колись тут жили люди і ще на початку минулого століття неподалік розміщувалася невелика вулиця та кілька будинків. З боку яру теж було кілька господарств.
«Одну лісову криничку я скільки живу, стільки й знаю. Місцина тут затишна, а вода дуже смачна. Тож вирішили зробити тут усе гарно і комфортно, щоб люди приїжджали, відпочивали і щоб води було зручно набрати», — говорить Петро Ярошенко.
Директор Смілянського лісгоспу Юрій Сегеда зазначає, що воду з усіх трьох джерел дослідили, щоб знати якими є її показники.
Результати лабораторних досліджень показали, що склад води — відмінний. А найцікавіше те, що вода з кожної кринички — трохи відрізняється за смаком та складом.
Тож виходить, що в одному місці відновили три джерела, які мають різну, проте дуже смачну воду.
«Починаючи з 2015 року в лісах Черкащини облаштовано та відновлено 55 гідрологічних об’єктів. І кожен iз них має свою цікаву історію, давні легенди», — зазначає Олександр Дзюбенко, начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Лісівники облаштовують біля таких об’єктів усі зручності, розчищають джерела, відновлюють особливості розташування згідно з історичними переказами та згадками місцевих старожилів.
«Якісна питна вода стає все більшою рідкістю, а якщо вона ще й джерельна, цілюща і знаходиться на території держлісфонду, то безпосередній обов’язок лісівників Черкащини — взяти кожний такий об’єкт під особисту охорону», — підсумовує пан Олександр.
На Черкащині відновили практику зарибнення Кременчуцького водосховища. >>
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
У Черкасах затримали банду рекетирів, які тероризували мешканців міста. >>
Найбільший відсоток прокурорів, які мають інвалідність, за проміжними результатами розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності, виявили у Хмельницькій та Черкаській областях. >>
На Черкащині в місті Сміла поліція затримала двох чоловіків, 32 та 40 років, які заробили на продажі гуманітарних авто для ЗСУ понад 31 мільйон гривень. >>
Служба безпеки та Національна поліція затримали ще 7 поплічників російських спецслужб, які палили військові авто та об’єкти Укрзалізниці в Одесі, у Дніпропетровській та Черкаській областях. >>