Кількість цивільних жертв на сході за шість місяців збільшилася - ООН

28.09.2021
Кількість цивільних жертв на сході за шість місяців збільшилася - ООН

ООН закликає всі сторони конфлікту припинити вогонь на Донбасі (Фото ООС)

На фронті в неділю, 26 вересня, внаслідок підриву на ворожому невідомому пристрої один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав поранення несумісне з життям, інший — вогнепальне осколкове поранення і наразі перебуває в лікувальному закладі. Стан його здоров’я — середньої важкості.


У цей же день російсько-окупаційні війська шість разів порушили режим припинення вогню, здійснивши прицільні обстріли позицій підрозділів Збройних сил України поблизу Водяного, що на Приазов’ї, Лебединського, Мар’їнки, Нью-Йорка, Новолуганського. Гатили окупанти по наших бійцях iз великокаліберних кулеметів, станкових i ручних протитанкових гранатометів.


Наші військовослужбовці відкривали адекватний вогонь у відповідь та змусили противника припинити вогневу активність.


Станом на 7-му годину. 27 вересня порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних ­вій­ськ­­­­­­­­ не зафіксовано.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що всі контрснайперські групи Збройних сил України задіяні на території Донбасу на передньому краї. Залужний зазначив, що ряд західні оптичні і радарні комплекси у повному обсязі влаштовують бійців ВСУ. Однак він сказав, що для боротьби з ворожими снайперами українські військовослужбовці застосовують гвинтівки, тепловізори та камери нічного бачення.


Зауважимо, що кількість жертв серед цивільного населення внаслідок активних бойових дій та пошкодження цивільних об’єктів на сході України збільшилася наполовину в порівнянні з попереднім піврічним періодом. Про це заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) Матільда Богнер під час презентації 32-ї доповіді про права людини за період моніторингу з 1 лютого до 31 липня 2021 року, повідомляє кореспондент Укрінформу.


Зазначається, що з моменту початку нового моніторингового періоду 1 лютого 2021 року до 20 вересня включно Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала 17 втрат серед цивільного населення внаслідок російської агресії на сході України.


«З 1 лютого по 31 липня 2021 року ВКПЛ (Всеукраїнська комісія з прав людини. — «УМ») зафіксувала 62 жертви серед цивільного населення: 15 загиблих і 47 поранених. Це на 51% більше, ніж за попередні шість місяців», — зазначила Богнер.


Вона додала, що тенденція до зростання жертв серед цивільного населення внаслідок активних бойових дій триває, і «з кінця звітного періоду по 20 вересня внаслідок активних бойових дій було зафіксовано 16 жертв серед цивільного населення: 2 загиблих і 14 поранених».


За словами ММПЛУ, ці місячні показники є найвищими за період із червня 2020 року. Окрім того, в місії додали, що режим припинення вогню 27 липня 2020 року призвів до шестиразового зниження втрат серед цивільного населення, якщо порівнювати з періодом за рік до припинення вогню та за рік після.

 

«Це означає, що можливо встановити ефективне припинення вогню, яке захищає життя цивільного населення», — зазначили в ММПЛУ. Там закликали «всі сторони конфлікту цілком здійснити заходи з припинення вогню і таким чином значно зменшити вплив бойових дій на цивільне населення».

 

Доповідь ММПЛУ ґрунтується на спостереженнях, зроблених під час 92 виїздів представників місії на місця, 12 відвідувань місць тримання під вартою, 82 судових засідань та 75 зібрань, а також на 1 тис. 156 поглиблених інтерв’ю з жертвами та свідками порушень прав людини та іншими зацікавленими особами.