Пристрасті за «Золотим м’ячем»: чому церемонія-2024 стала скандальною
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Руслану Маліновському наразі складно знайти себе в збірній Олександра Петракова. (Фото з сайту footboom.com.)
Поява Олександра Петракова на тренерському містку національної збірної України вітчизняна футбольна спільнота сприйняла неоднозначно.
Перша й головна претензія до нового очільника «синьо-жовтих» звучала чітко й акцентовано: у тренера повністю відсутній досвід роботи з дорослими командами.
«Як Зінченко, Ярмоленко та Маліновський будуть дивитися на такого тренера?» — дивувався рішенню УАФ призначити на відповідальний пост «молодіжного» наставника колишній очільник української команди Йожеф Сабо.
І справді, конфлікт між представником «легіонерського» пулу збірної та Петраковим не забарився.
У перших матчах «синьо-жовтих» під орудою нового тренера не знайшлося місця в «основі» півзахиснику «Аталанти» — бронзового призера італійської Серії А Руслану Маліновському.
«Під мою схему потрібні інші футболісти», — спробував швидко пояснити ситуацію Олександр Петраков.
Однак пізніше, коли прізвища футболіста взагалі не знайшлося в заявці на товариський поєдинок з чехами, тренеру довелося зізнатися: «Маліновський образився. Сів і поїхав зі збірної».
Хоча сам Руслан наголошує, що ніякого демаршу не було. Для того, аби після офіційних матчів планетарного відбору залишити розташування національної команди, він отримав дозвіл у головного тренера.
«Після інформації, що велика група гравців повертається до своїх клубів, я запитав, чи можу поїхати. На що отримав відповідь «Хочеш — їдь». Як будь-який амбітний гравець, я хочу грати якомога більше і, звичайно, засмучуюсь, якщо цього не відбувається. Але ображатися на тренера, який відповідає за результат, було б непрофесійно з мого боку», — зауважив Маліновський.
Власне, після того, як у ЗМІ розпочалося активне обговорення конфлікту півзахисника «Аталанти» з наставником, Руслан вдався до розлогого письмового коментаря ситуації.
Заявив, що на першому місці для нього — інтереси збірної, до конкуренції за місце в «основі» йому не звикати, кадровий вибір — це тренерська прерогатива, а всі спірні питання мають вирішуватися винятково всередині команди.
Загалом, підбиваючи перші підсумки своєї роботи на посту очільника «синьо-жовтих», Олександр Петраков заявив, що в найближчому майбутньому будуть конкретні висновки, адже працює він не в дитячому садку, а з професіоналами.
Варто додати, що в оновленому рейтингу ФІФА збірна України опустилася на дві позиції й тепер посідає 27-ме місце. Після двох нічиїх в офіційних матчах із Казахстаном та Францією — результат закономірний.
При цьому від команди Петракова й надалі очікують успіху в боротьбі за путівку на ЧС-2022. Ситуація проясниться в наступні два осінні місяці, коли завершиться груповий етап відбору.
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Після міжнародної паузи на матчі збірних провідні європейські ліги повертаються до клубних справ: поєдинки внутрішніх чемпіонатів та Ліги чемпіонів — у самому розпалі. >>
За календарним розкладом команди УПЛ подолали третину турнірного маршруту. >>
Після невдалого виступу на чемпіонаті Європи та двох поразок на старті четвертого сезону Ліги націй українська збірна потребувала якогось пожвавлення. >>
Насичений змаганнями футбольний календар (національні чемпіонати, єврокубки, матчі збірних) вимагає від учасників цих баталій хороших фізичних та психологічних кондицій. >>
Був час, коли здобутки вітчизняних футбольних клубів на євроарені дозволяли Україні в таблиці коефіцієнтів УЄФА посідати місце в першій десятці, перебуваючи зовсім поруч із країнами, де грають топові чемпіонати Старого світу. >>