«єПідтримка»: з 1 грудня всім українцям виплатять по тисячі гривень
Президент Украъни Володимир Зеленський доручив уряду запровадити з 1 грудня нову програму допомоги українцям. >>
На безхатьків чекають свіжа постіль і гаряча вечеря на затишній кухні.
Дніпро у реформуванні соціальної сфери сьогодні попереду багатьох територіальних громад. Міністерство соціальної політики визнає її організацію кращою в країні за всіма напрямками.
Один iз них — турбота про бездомних. Для людей, які опинилися на вулиці, це час для адаптації в нормальному середовищі, поновлення розірваних соціальних зв’язків.
Із минулого року притулок для бездомних у Дніпрі переїхав з тісного й малопристосованого приміщення в окремий будинок на околиці міста загальною площею понад 500 м кв.
Тепер тут може розміститися одночасно 60 осіб — утричі більше, ніж у колишньому приміщенні.
Замість одного спільного санвузла з душовою кабіною тепер сім роздільних душових і стільки ж убиралень. Є ізолятор, медичний кабінет, кухня, де ввечері роздають гарячі страви, банк уживаного одягу, пральна машина, чого раніше не було.
«Місця перебування безхатьків нам підказують громадські активісти та благодійники, з якими ми тісно співпрацюємо, — розповідає директор відділення міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко. — За вказаними адресами раз на тиждень, по середах, а не раз на місяць, як було раніше, виїжджає патруль у складі соцпрацівника, фельдшера та дільничного інспектора. Вони проводять бесіди з безпритульними, збирають дані про них, пропонують пережити кризу в нашому відділенні. Якщо людина погоджується з цими умовами, привозимо її сюди, а ні — даємо пам’ятку, де нас можна знайти. Взимку в нас усі місця зайняті. А на вулицях тепер практично немає безпритульних».
Працівники закладу допомагають безпритульним у відновленні документів та отриманні реєстрації місця проживання за юридичною адресою закладу.
А також займаються пошуком родичів, працевлаштуванням через центри зайнятості.
Вчать навіть розпоряджатися грошима і робити покупки у магазині. Когось влаштовують у гуртожитки, когось — до інтернатних установ системи соціального захисту населення. У центрі можна залишатися до пів року.
У міському центрі соціальної допомоги, до складу якого входить притулок, є також відділення соціально-трудової реабілітації для людей з інвалідністю, де їх навчають шити.
Учні відділення за власної ініціативи шиють для мешканців притулку флісові шапки, чоловічу нижню білизну, хустинки, багаторазові маски для обличчя. У майбутньому в притулку з’являться теплиця, спортзал, бібліотека.
Максим Єрьоменко: «На вулицях
Дніпра практично немає бездомних
— вони всі у нас».
«Реінтеграція безхатьків — один iз пріоритетних напрямів роботи Міністерства соціальної політики України. Найефективнішим є створення центрів комплексного обслуговування, структурні підрозділи яких надають різноманітні послуги бездомним: центри обліку та центри реінтеграції, будинки нічного перебування, соціальні готелі. Наразі в Україні діє 101 заклад для бездомних. За минулий рік понад 27 тисяч безхатьків знайшли у них ту чи іншу підтримку. Досвід територіальної громади Дніпра показує, що успіх там, де місцева влада підключає до вирішення проблеми організації громадянського суспільства», — зазначає генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики Руслан Колбаса.
Президент Украъни Володимир Зеленський доручив уряду запровадити з 1 грудня нову програму допомоги українцям. >>
Служба безпеки викрила керівницю обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської облради на корупційних схемах для ухилянтів. >>
Правоохоронці в Сумах затримали директора фонду та його спільників, які торгували посвідченнями учасників благодійної організації та організовували виїзд військовозобов’язаних з України. >>
У Києва Печерський районний суд 7 жовтня відправив під варту керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу з альтернативою застави в 500 мільйонів гривень. >>
Global Teacher Prize Ukraine – Національна премія для вчителів, оголосила імена десятьох фіналістів 2024 року. >>
Чи не найдорожче військове обладнання на фронті — те, що передає бійцям Полтавська міська рада. >>