Волонтерська діаспора США: як юні американські українці допомогають наблизити нашу перемогу
Повномасштабне вторгнення росії в Україну оголило наші нерви. >>
На безхатьків чекають свіжа постіль і гаряча вечеря на затишній кухні.
Дніпро у реформуванні соціальної сфери сьогодні попереду багатьох територіальних громад. Міністерство соціальної політики визнає її організацію кращою в країні за всіма напрямками.
Один iз них — турбота про бездомних. Для людей, які опинилися на вулиці, це час для адаптації в нормальному середовищі, поновлення розірваних соціальних зв’язків.
Із минулого року притулок для бездомних у Дніпрі переїхав з тісного й малопристосованого приміщення в окремий будинок на околиці міста загальною площею понад 500 м кв.
Тепер тут може розміститися одночасно 60 осіб — утричі більше, ніж у колишньому приміщенні.
Замість одного спільного санвузла з душовою кабіною тепер сім роздільних душових і стільки ж убиралень. Є ізолятор, медичний кабінет, кухня, де ввечері роздають гарячі страви, банк уживаного одягу, пральна машина, чого раніше не було.
«Місця перебування безхатьків нам підказують громадські активісти та благодійники, з якими ми тісно співпрацюємо, — розповідає директор відділення міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко. — За вказаними адресами раз на тиждень, по середах, а не раз на місяць, як було раніше, виїжджає патруль у складі соцпрацівника, фельдшера та дільничного інспектора. Вони проводять бесіди з безпритульними, збирають дані про них, пропонують пережити кризу в нашому відділенні. Якщо людина погоджується з цими умовами, привозимо її сюди, а ні — даємо пам’ятку, де нас можна знайти. Взимку в нас усі місця зайняті. А на вулицях тепер практично немає безпритульних».
Працівники закладу допомагають безпритульним у відновленні документів та отриманні реєстрації місця проживання за юридичною адресою закладу.
А також займаються пошуком родичів, працевлаштуванням через центри зайнятості.
Вчать навіть розпоряджатися грошима і робити покупки у магазині. Когось влаштовують у гуртожитки, когось — до інтернатних установ системи соціального захисту населення. У центрі можна залишатися до пів року.
У міському центрі соціальної допомоги, до складу якого входить притулок, є також відділення соціально-трудової реабілітації для людей з інвалідністю, де їх навчають шити.
Учні відділення за власної ініціативи шиють для мешканців притулку флісові шапки, чоловічу нижню білизну, хустинки, багаторазові маски для обличчя. У майбутньому в притулку з’являться теплиця, спортзал, бібліотека.
Максим Єрьоменко: «На вулицях
Дніпра практично немає бездомних
— вони всі у нас».
«Реінтеграція безхатьків — один iз пріоритетних напрямів роботи Міністерства соціальної політики України. Найефективнішим є створення центрів комплексного обслуговування, структурні підрозділи яких надають різноманітні послуги бездомним: центри обліку та центри реінтеграції, будинки нічного перебування, соціальні готелі. Наразі в Україні діє 101 заклад для бездомних. За минулий рік понад 27 тисяч безхатьків знайшли у них ту чи іншу підтримку. Досвід територіальної громади Дніпра показує, що успіх там, де місцева влада підключає до вирішення проблеми організації громадянського суспільства», — зазначає генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики Руслан Колбаса.
Повномасштабне вторгнення росії в Україну оголило наші нерви. >>
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вніс зміни, і у список районів бойових дій внесені усі райони, де відбуваються контактні бої. >>
Нещодавно комунальне підприємство «Полтававодоканал» Полтавської обласної ради (керівник депутат обласної ради від партії «Довіра» Василь Воротинцев) повідомило, що у грудні без торгів замовило генераторів на суму 30 млн грн. >>
Від Міжнародного центру етики та досконалості Inamori при Західному університеті Кейса Мирослава Гонгадзе отримає премію Inamori Ethics Prize 2023. >>
Журналіст Юрій Бутусов заявив, що Міноборони не включили декілька ділянок фронту до районів бойових дій. Відповідно військові, які перебувають там під постійним ризиком, щільними обстрілами та ведуть бої, не отримують премій. >>
Голова антикорупційного комітету ВРУ Анастасія Радіна повідомила, що директор департаменту закупівель Міністерства оборони Богдан Хмельницький звільнений з посади через скандал, пов’язаний із продуктовими закупами. >>