Пристрасті за «Золотим м’ячем»: чому церемонія-2024 стала скандальною
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
На останніх секундах чеські футболісти врятувалися від поразки у матчі з Україною. (Фото пресслужби УАФ.)
«Хлопці, ну так же не можна», — з такими словами Олександр Петраков звернувся до гравців національної збірної України після їхньої нічийної гри в товариському поєдинку проти Чехії.
Втративши перемогу за кілька десятків секунд до фінального свистка, «синьо-жовті» під орудою свого нового наставника розписали третю мирову поспіль.
А найприкріше для тренера те, що в кожному з цих матчів його підопічні вели перед, але довести поєдинок до переможного кінця не змогли.
Після двох поєдинків планетарного відбору (проти Казахстану та Франції) на «товарняк» проти Чехії в. о. головного тренера збірної України повіз далеко не основний склад, достроково відпустивши в розташування своїх клубів трьох динамівців та трьох «гірників», командам котрих незабаром стартувати в груповому раунді Ліги чемпіонів.
За таких обставин у Празі можливість дебютувати за синьо-жовту збірну отримали одразу п’ятеро футболістів — Сирота («Динамо»), Качараба («Славія»), Булеца, Кочергін (обидва — «Зоря»), Корнієнко («Шахтар»). Якщо ж згадати ще й «гірника» Сікана, котрий з’явився у збірній одразу після приходу Петракова, то можна сказати, що проти чехів збірна України грала напрочуд експериментальним складом.
За зізнанням очільника «синьо-жовтих», чогось подібного він очікував і від свого чеського візаві. Утім проти українців Ярослав Шилгави пішов перевіреними й зіграними кадрами.
Після розгромної поразки бельгійцям (0:3) у відборі на ЧС-2022 «основа» чеської команди була змушена доводити свою профпридатність в протистоянні з українськими збірниками.
І, як заявив після гри Шилгави, він залишився задоволений діями своїх хлопців.
«Ми раді, що забили. Хоч і на останніх секундах. Ми заслужили на це. Наша команда добре грала проти сильного суперника. Мені сподобався темп гри. Наступні матчі теж проходитимуть у такому ключі. Команда звикає до цього. Сьогодні я б хотів похвалити нашу команду за гру з Україною. За те, як вони до неї поставилися», — сказав головний тренер чеської збірної.
Ну а Олександр Петраков мусив констатувати, що як і у грі з Казахстаном, так і в матчі проти Чехії українським збірникам не вистачило концентрації на останні 20 секунд поєдинку.
Утім тренер наголошує, що головні матчі для його команди — попереду. Перший з яких — гостьовий поєдинок з командою Фінляндії, де, за словами Петракова, грати на нічию вже не можна.
Наразі ж Олександр Васильович переконує, що його адаптація на новому місці та процес знайомства з національною командою завершилися: «Було дуже важко. За цей період досягли середнього результату. Але мені здається, що я вже свій у цій команді».
Щодо самих збірників, то їм iще належить призвичаїтися до нового керманича. Як свідчить Андрій Ярмоленко, у Шевченка були одні вимоги, у Петракова — абсолютно інші.
Сам же в.о. головного тренера «синьо-жовтих» після «товарняка» в Чехії попередив, що всім подобатися не зможе. Тож, думається, невипадково у вересні в збірній з’явилося одразу шестеро новобранців.
«Для конкуренції», — пояснює Петраков.
ТАБЛО
Товариський матч. Чехія — Україна — 1:1 (Видра, 90+3 — Корнієнко, 27; У:Бойко, Качараба, Кривцов (Соболь, 46), Сирота, Тимчик, Макаренко (Шапаренко, 56), Зінченко, Корнієнко, Ярмоленко (Кочергін, 76), Сікан (Яремчук, 56), Зубков (Булеца, 64).
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>
Після міжнародної паузи на матчі збірних провідні європейські ліги повертаються до клубних справ: поєдинки внутрішніх чемпіонатів та Ліги чемпіонів — у самому розпалі. >>