Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Трухін і фрагмент наслідків ДТП за його участі. (Фото з сайту fttc.com.ua.)
Напевно, прізвище депутата від «Слуги народу» Олександра Трухіна, який займає посаду заступника голови одного з найпривабливіших комітетів ВР — Бюджетного, лишалося б маловідомим (бо ж усі гроші люблять тишу), якби він не став причетним до ДТП у Києві на Бориспільській трасі ще 23 серпня.
Ушкодження внаслідок аварії отримали 6 людей: зокрема двоє дітей, голова комітету арбітрів Федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лишень.
Тож, насамперед спортивні видання звернули увагу на цю дорожньо-транспортну пригоду. Утім навіть не це змусило повертатися до цієї теми, а те, що повідомлення про ДТП через кілька днів масово почали зникати з сайтів, а кілька журналістів оприлюднили інформацію, що їм надійшли пропозиції зробити це на комерційних засадах — за суму від 200 дол.
Близька в часі стала і надіслана інтернет-виданню «Новинарня» пропозиція про те, що «цікавить купівля блоку негативу (непублікації будь-яких негативних матеріалів) щодо Юрія Арістова та Артема Арістова до кінця 2021 року.
А також вилучення будь-яких негативних матеріалів, опублікованих після 2019 року». Це вже мова про голову Комітету ВР з питань бюджету та його сина. Чи для відволікання уваги ще й ця інформація була вкинута в інфопростір, чи мають різне походження — однозначно це явний тиск на свободу слова.
23 серпня Олександр Трухін з’їздив до Полтави, де, зокрема, долучився до підняття найвищого в області прапора України. Це зафіксувало фото, яке розмістили на сайті тамтешньої міської ради.
Місцеве інтернет-видання «Полтавщина» повідомило, що після завершення урочистостей депутат Трухін разом iз головою Полтавської обладмiнiстрацiї (ОДА) Олегом Синєгубовим обідали в полтавському ресторані «Лілея».
Опісля цього депутат поїхав у напрямку Києва. А вже по обіді автомобіль Audi на великій швидкості в’їхав в автомобіль Ford, який, у свою чергу, протаранив автомобіль Daewoo. Видання «Центр новин» з посиланням на очевидців написало, що саме Олександр Трухін був за кермом Audi. Також свідки твердили, що начебто Трухін мав ознаки алкогольного сп’яніння, але офіційного підтвердження немає.
Журналіст Тарас Середич у своєму телеграм-каналі виклав стопкадр із відео з місця подій, на якому видно чоловіка, схожого на Олександра Трухіна. А через кілька днів понад 30 українських ЗМІ видалили публікацію про інцидент або прибрали звідти згадку про депутата.
За інформацією джерел «Української правди», в парламент мажоритарником від «Слуги народу» по 40-му округу Дніпропетровщини Олександр Трухін пройшов не без допомоги Ігоря Коломойського. До того мав перший політичній досвід у Полтавській облраді, куди прийшов від БПП.
«УП» пише зі слів співрозмовника: «Трухін став куратором «бюджетних процесів» для офісу президента (тобто зайнявся збором коштів для неофіційної партійної каси). Його зараховують до оточення президента Володимира Зеленського.
«Не Арістов — голова Бюджетного комітету, а Трухін. Він фактичний голова Бюджетного комітету.
Він курирує всі бюджетні процеси під владу». Відзначають лояльне ставлення до 34-річного депутата з боку керівника президентського офісу Андрія Єрмака, а також співпрацю з Кирилом Тимошенком, який нині координує «Велике будівництво».
До речі, за 2019 рік Олександр Трухін задекларував 22 млн грн готівкових коштів, які, запевняє, отримав як подарунок від батьків напередодні депутатства.
Усього в нардепа 118 земельних ділянок на Полтавщині (більшість з яких — у його власності), двi квартири в користуванні у Дніпрі та орендований Volkswagen.
Одночасно він, за інформацією Комітету виборців України, — один із 67 «слуг»-гривневих мільйонерів, які отримують компенсацію на житло з бюджету.
Тетяна РУДЕНКО
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
Навіть зважаючи на демографічну катастрофу, виїзд мільйонів українців за кордон і потребу інтеграції нашої діаспори, прийняти легалізацію множинного громадянства, не можна було підтримувати цей законопроєкт у такому вигляді. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>