В Умані СБУ взяла інтернет-агітатора: закликав до міжнаціональної ворожнечі

31.08.2021

Напередодні святкування Рош га-Шана оперативники Служби безпеки України припинили діяльність інтернет-агітатора в Умані.

 

Як повідомляє «Україні молодій» Катерина Дрога з управління СБУ в Черкаській області, наразі, під час активного прибуття паломників-хасидів на щорічне святкування, цей чоловік пропагував розпалювання ворожнечі на національному підґрунті.


«Встановлено, що мешканець Умані на персональній сторінці в одній із заборонених соцмереж розміщував дописи із закликами до розпалювання расової та релігійної ворожнечі щодо представників єврейської національності», — розповідає пані Катерина.

 

І додає, що дискримінаційні статті принижували честь і гідність паломників-хасидів. Окремі публікації провокували виникнення міжнаціональної ворожнечі.


Під час обшуку за місцем проживання пропагандиста виявлено мобільні пристрої і комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.

 

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності інших винних осіб.


Викриття та документування протиправної діяльності проводили спільно з Нацполіцією та за процесуального керівництва Уманської окружної прокуратури.