В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
У Черкаському обласному кардіоцентрі вперше пересадили серце 59-річному чоловікові. (Фото надане пресслужбою Черкаської облдержадміністрації.)
У Черкаському обласному кардіоцентрі вперше пересадили серце 59-річному чоловікові.
Як повідомили «УМ» у Черкаській ОДА, це безпрецедентна подія в медичній сфері області. Операцію проводили лікарі обласного кардіоцентру в співпраці з фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова. Нині пацієнт отримує необхідну лікарську й медикаментозну підтримку.
«Реципієнта для проведення операції знайдено через Єдину державну інформаційну систему трансплантації», — розповідає завідувач серцево-судинної хірургії Черкаського обласного кардіоцентру Олег Журба.
За його словами, система запропонувала 59-річного пацієнта. У нього була виражена серцева недостатність. Серце майже не виконувало свою функцію. Класичні методи кардіологічної та кардіохірургічної допомоги були неефективні. Далі проведений тест на сумісність показав, що операція можлива.
Як наголошують у Черкаській облдержадміністрації, приклад такого мультиорганного донорства для Черкащини — унікальний. Вилучені органи вже трансплантували.
Трансплантацію печінки провели київські фахівці з Національного інституту хірургії та трансплантології імені Олександра Шалімова. Операції з пересадки нирок провели в обласному онкодиспансері. Для тутешніх фахівців це теж новий досвід. Адже до того вони проводили лише родинні трансплантації.
«На Черкащині близько 500 осіб перебувають на постійному гемодіалізі, — відзначає завідувач обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Роман Морару-Бурлеску.
— І тільки 2-3 відсотки з них можуть розраховувати на родинну трансплантацію. Хоча й це вже великий показник. Інші ж вимушені жити на гемодіалізі все життя. Трансплантація дасть шанс цим людям на нормальне життя, не прив’язане до лікарняного ліжка».
«Це визначна подія для Черкащини, — додає голова Черкаської ОДА Олександр Скічко. — Разом із медиками ми провели комплексну роботу, аби все це стало можливим. Ми ставили перед собою амбітну ціль — зробити Черкащину центром трансплантації. І поступово прямуємо до неї».
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>