Санкції не завада: Порошенко передав чергову партію техніки підрозділам ЗСУ, фото
Попри відмову Верховного Суду скасувати незаконні санкції, Петро Порошенко передав чергову партію техніки військовим на фронт. >>
У результаті обстрілів російськими окупантами українських позицій 13 серпня двоє військових дістали осколкові поранення. Воїни перебувають у лікувальному закладі.
Стан здоров’я одного пораненого — середньої тяжкості, іншого — задовільний.
Наступного дня, на свято Першого Спасу (Маковія) — на фронті було затишшя. Але вже упродовж доби 15 серпня ворог тричі порушував режим припинення вогню.
Обстрілювали позиції українських бійців поблизу Світлодарська, Золотого-4 та Катеринівки. Гатили зайди по наших воїнах з автоматичних станкових і ручних протитанкових гранатометів, а також великокаліберних кулеметів.
На обстріли противника наші військові відкривали вогонь у відповідь. Станом на 7-му годину ранку, 16 серпня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.
Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомляє про факти порушень з боку збройних формувань РФ та її найманців, про що йдеться у звіті СММ ОБСЄ від 13 серпня 2021 року.
Місія, здійснюючи моніторинг відведення озброєння, передбаченого Меморандумом, а також Комплексом заходів і доповненням до нього, зафіксувала розміщення на тимчасово окупованій території 27 одиниць озброєння та військової техніки з порушенням лінії відведення, 116 одиниць — за межами виділених місць зберігання, 123 одиниці — в зоні безпеки.
Ці порушення зафіксовані на полігонах біля тимчасово окупованих населених пунктів Круглик, Мирне, Бугаївка Луганської області та Мар’янівка Донецької області. Значне збільшення озброєння російсько-окупаційних військ на окупованій території Луганської області свідчить про проведення бойового злагодження з подальшою ротацією на лінії розмежування.
Також продовжуються систематичні перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ на окупованих територіях. На блокпостах поблизу тимчасово окупованих населених пунктів Олександрівське, Заїченко та Ізварине кремлівські найманці не пропустили патруль СММ. Варто зазначити, що на всіх без винятку блокпостах спостерігачі фіксували факт перетину цивільних автомобілів в обох напрямках.
Крім того, БПЛА СММ малого радіуса дії зазнавали впливу перешкод сигналу внаслідок глушіння під час виконання запланованих польотів на тимчасово окупованій території у районах населених пунктів Лозове та Голубівка.
Факти перешкоджання діяльності місії ОБСЄ свідчать про намагання збройних формувань РФ приховати від міжнародних спостерігачів свої порушення, спрямовані на дестабілізацію обстановки вздовж лінії розмежування.
Додамо, що за розпорядженням командувача Об’єднаних сил піротехнічні розрахунки підрозділів ДСНС зі складу Об’єднаних сил постійно здійснюють комплекс заходів щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей, які забруднені вибухонебезпечними предметами внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Піротехнічні розрахунки ДСНС зі складу Об’єднаних сил протягом минулого тижня 139 разів залучалися для очищення від вибухонебезпечних предметів місцевості, об’єктів життєзабезпечення та інфраструктури.
Крім того, супроводжували аварійні бригади комунальних підприємств під час проведення ремонтних та профілактичних робіт на об’єктах електро- та водопостачання.
За вказаний період рятувальниками обстежено 77,75 га території, вилучено та знешкоджено 834 вибухонебезпечнi предмети.
Також фахівці ДСНС України, за потреби, надавали домедичну та психологічну допомогу у спеціалізованих пунктах, які розташовані на територіях контрольних пунктів в’їзду-виїзду. За тиждень вона була надана 98 особам.
Попри відмову Верховного Суду скасувати незаконні санкції, Петро Порошенко передав чергову партію техніки військовим на фронт. >>
Китай ще в «далекому» 2023 році запропонував росії низку власних технологічних розробок у сфері баражуючих боєприпасів, протиповітряної та протиракетної оборони, а також штучного інтелекту. росія випробовувала ці технології в Україні в умовах реальних бойових дій і ділилася з Китаєм результатами вип >>
Схему закупівлі для Сил оборони одноразових протитанкових гранатометів неналежної якості за завищеною вартістю викрито Службою безпеки України. >>
Тактику застосування ударних безпілотників типу Shahed рашисти змінюють, переходячи з бензинових на реактивні. >>
Розсекретити інформацію про військову допомогу Варшави Києву після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.вирішив Віцепрем’єр, міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш >>
Військова контррозвідка Служби безпеки за сприяння Міністра оборони, Головнокомандувача ЗСУ та керівництва військової академії зірвала нову спробу рашистів заволодіти новітніми розробками України у сфері безпілотних технологій. >>