Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Дмитро Підручний до останнього вогневого рубежу претендував на медалі виставкової гонки у Вісбадені. (Фото з сайту unian.net.)
Перерва між літньою Олімпіадою-2020 в Токіо та «білими» Іграми-2022 у Пекіні буде неймовірно короткою.
Не встигла спортивна Україна як слід обговорити подробиці змагальних баталій у столиці Японії, а вже фокус уваги змістився на зимові дисципліни.
Біатлон — один із небагатьох видів спорту, де наша країна може всерйоз претендувати на олімпійські медалі.
А після рекордно низького місця «синьо-жовтих» у медальному заліку Токіо-2020 до виступів вітчизняних «стріляючих лижників» у Пекіні буде прикута особлива увага.
За пів року до старту XXIV зимової Олімпіади вітчизняні біатлоністи та біатлоністки вже активно готуються до відповідального сезону.
Очільник чоловічої збірної України Юрай Санітра пояснює: «Олімпійські Ігри-2022 проходитимуть на висоті 1 тис. 700 метрів над рівнем моря, і, відповідно, в порівнянні з минулим сезоном підготовка дуже змінилася. На перших зборах було дуже багато аеробної роботи, котра, звісно, вимагає від спортсменів багато фізичних i психологічних зусиль, але пройти майбутній сезон без збоїв, не виконавши цих навантажень, неможливо».
А ступінь своєї стартової готовності до олімпійського сезону лідери української збірної змогли перевірити під час виставкової гонки в німецькому Вісбадені — літнього біатлонного шоу, подібного до «Різдвяної гонки», що регулярно проходить у грудні в Гельзенкірхені.
Право позмагатися на лижо-роллерах з іменитими опонентами дісталося Дмитру Підручному та Юлії Джимі — спортсменам, котрі в останні роки демонструють найкращі результати поміж українських збірників.
Гонку, котру організатори запропонували бігти учасникам змагань (по дев’ять представників чоловічого та жіночого дивізіону), проводили за принципом «мас-старту».
«Організація хороша, емоції — позитивні, але на майбутнє хочеться, аби на трасі був новіший асфальт, без вибоїн», — розповів про антураж гонки у Вісбадені Підручний.
До останнього вогневого рубежу в протистоянні з братами Бьо, італійцем Хофером, росіянином Халілі, німцем Реєсом наш співвітчизник претендував на призове місце, однак, за словами Дмитра, на заключній стійці він дещо поквапився й припустився непотрібних промахів.
Додаткових складнощів біатлоністам у боротьбі за медалі додали й проблеми з трасою, де через мокрий асфальт їм не вдалося уникнути падінь. Як результат, гонку у Вісбадені капітан чоловічої збірної України завершив на п’ятій позиції, відставши від переможця — норвежця Йоханнеса Бьо — на 42 секунди.
«Своєму місцю не засмутився, гонка вийшла видовищна, до останнього вогневого рубежу боровся, завжди йшов iз лідерами. Сподобалось, що я нав’язував боротьбу найкращим біатлоністам світу», — резюмував Підручний.
А от лідерці вітчизняного жіночого біатлону Юлії Джимі втрутитися в розподіл медалей у Вісбадені не вдалося, хоча вона й перетнула фінішну позначку четвертою.
Відверто невдало вона працювала на стрільбищі, де, окрім десяти додаткових патронів, «настріляла» ще й на чотири штрафнi кола.
У підсумку переможниці гонки — італійці Доротеї Вірер — українка програла 1 хв 47 секунд, а від третьої — чешки Маркети Давидової — відстала на 33 секунди.
Водночас українські повпреди не надто сумують, що гонку у Вісбадені завершили без призів. На виставкові змагання до Німеччини вони приїхали перевантажені фізичною роботою на зборах.
А можливість побачити свою реальну форму в міжсезоння українські збірники ще матимуть під час літнього чемпіонату світу, хоча, зрозуміло, всіма думками вони линуть в олімпійську зиму.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
На нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України – Олександру Усику, "Укрпошта" відкрила передзамовлення . >>
Пристойне падіння рейтингу вітчизняного клубного футболу призвело до того, що в наступному сезоні Україна у Лізі чемпіонів матиме мінімальне представництво. >>