У Криму та Краснодарщині гепало: понівечено мости
У тимчасово окупованому Криму та Краснодарському краї рф в ніч проти 11 червня лунали вибухи. >>
Підступний саморобний літачок, начинений вибухівкою, від сепаратистів. (Фото пресгрупи ООС.)
У районі проведення операції Об’єднаних сил ворог укотре обстрілював позиції українських військ: упродовж доби 1 серпня окупанти чотири рази порушували режим припинення вогню.
Російсько-окупаційні війська обстрілювали українські позиції біля населених пунктів Авдіївка, Катеринівка та Попасна.
Зайди гатили по наших бійцях із ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів, підствольних гранатометів і стрілецької зброї.
На Луганщині був зафіксований проліт ворожого безпілотного літального апарата типу «Орлан-10» iз перетином лінії розмежування.
На обстріли російсько-окупаційних військ українські захисники відкривали вогонь у відповідь. Бойових втрат унаслідок ворожого вогню серед українських військових немає.
Станом на 7-му годину ранку 2 серпня порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.
Про всі факти грубих порушень режиму припинення вогню з боку російських окупантів Українська сторона повідомила представників Місії ОБСЄ.
Крім того, Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін заявила, що 28 та 29 липня проросійські найманці здійснили дистанційне мінування протипіхотними мінами ПОМ-2 ділянок місцевості поблизу населених пунктів Зайцеве та Південне, що розташовані на підконтрольній уряду України території поблизу лінії зіткнення.
Наголошуємо, що такі дії окупантів наражають на небезпеку місцеве населення та суперечать Мінським домовленостям.
Також варто зазначити, що ці дії є порушенням норм Женевських конвенцій 1949 року та кваліфікуються як воєнні злочини поряд з агресією, геноцидом і злочинами проти людяності та вважаються міжнародними злочинами, які підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.
Українська сторона СЦКК укотре наголошує, що підрозділи Збройних сил України перебувають на позиціях у повній бойовій готовності та неухильно дотримуються зобов’язань щодо всеосяжного режиму припинення вогню.
За розпорядженням Командувача об’єднаних сил піротехнічні розрахунки підрозділів ДСНС зі складу Об’єднаних сил постійно здійснюють комплекс заходів щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей, які забруднені вибухонебезпечними предметами внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Піротехнічні розрахунки ДСНС зі складу Об’єднаних сил протягом минулого тижня 123 рази залучалися для очищення від вибухонебезпечних предметів місцевості, об’єктів життєзабезпечення та інфраструктури, в тому числі супроводжували аварійні бригади комунальних підприємств під час проведення ремонтних та профілактичних робіт на об’єктах електро- та водопостачання.
За вказаний період рятувальниками обстежено 48,74 га території, вилучено та знешкоджено 878 вибухонебезпечних предметів.
Крім того, в спеціалізованих пунктах, розташованих на КПВВ у Донецькій та Луганській областях, фахівці ДСНС України надали домедичну та психологічну допомогу 125 особам.
Також упродовж минулого тижня на території Донецької та Луганської областей підрозділами ДСНС ліквідовано 184 пожежі.
У тимчасово окупованому Криму та Краснодарському краї рф в ніч проти 11 червня лунали вибухи. >>
росія активно розбудовує військову інфраструктуру поблизу кордонів із країнами НАТО, що потенційно дозволить розмістити там понад 100 тисяч військовослужбовців – цю тенденцію виявило спільне розслідування медіа країн Північної Європи та Балтії >>
У Чебоксарах 10 червня під атаку потрапило підприємство «ВНИИР-ПРОГРЕСС, що знаходиться на відстані близько 1000 кілометрів від українського кордону». Перед цим у місті оголошували ракетну небезпеку. >>
Збройні Сили України у травні не лише стабілізували фронт, а й перехопили ініціативу на деяких гарячих ділянках лінії зіткнення. >>
Європейська комісія у вівторок, 9 червня, презентовала новий, 21-й пакет санкцій Євросоюзу проти росії – він зосередиться на енергетиці, фінансових послугах та криптовалютах, торгівлі та рибальстві. >>
Концепцію розвитку ракетних військ і артилерії ЗСУ затвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. >>