Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Олег Верняєв каже, що нині проходить випробування на свою міцність. (Фото з сайту unian.net.)
Емоції, з якими спортсмени змагатимуться на цьогорічній Олімпіаді в Токіо, матимуть яскраву особливість, адже вперше в історії Ігор олімпійцям доведеться виступати на порожніх аренах.
І хоча президент МОК Томас Бах обіцяє, що завдяки сучасним інженерним технологіям атлетам влаштують акустичний ефект «повних трибун», повністю нейтралізувати душевний негатив, пов’язаний з коронавірусом, буде неможливо.
Уже зараз із різних куточків світу лунають повідомлення про те, що, готуючись до вильоту в Японію, хтось зі спортсменів отримав позитивний тест на коронавірус і не зможе взяти участь в Іграх. Так само тестуватимуть олімпійців і в Токіо, тож хвилювань про можливе інфікування коронавірусом не уникнути.
Додатковими факторами, спроможними відволікати увагу спортсменів від медальних баталій, будуть і заходи, спрямовані організаторами Ігор на дотримання учасниками антидопінгових норм і правил.
Представники Міжнародного олімпійського комітету разом із фахівцями Всесвітньої антидопінгової агенції уже не раз наголошували, що в останні роки вони суттєво посилили контроль за дотриманням атлетами Антидопінгового кодексу.
На жаль, в останні роки регулярно доводилося чути неприємні повідомлення зі штаб-квартири МОК про позбавлення вітчизняних спортсменів виграних ними олімпійських нагород.
Загалом, подібних історій в українському спорті зібралося вже більше десятка. Штовхальник ядра Юрій Білоног, багатоборка Людмила Блонська, борець Василь Федоришин, п’ятиборка Вікторія Терещук, важкоатлети Ольга Коробка, Юлія Калина та Олексій Торохтій — усі вони через позитивні допінг-проби були позбавлені своїх олімпійських нагород та титулів.
У неприємну історію, пов’язану з допінгом, потрапив ще один знаний вітчизняний олімпієць — чемпіон Літніх ігор-2016 у Ріо, гімнаст Олег Верняєв.
Як грім серед ясного неба на початку року пролунала інформація про його відсторонення від міжнародних змагань. При цьому у вітчизняній гімнастичній збірній до останнього сподівалися на успішне завершення справи Олега.
Усю процедуру дисциплінарного розгляду гімнастична спільнота України тримала в секреті, намагаючись уникнути великого розголосу.
Проте відсутність Верняєва в заявці української збірної на Токіо-2020 потребувала пояснень, і днями Олег виклав усі деталі своєї справи.
«Арбітраж Європейської федерації гімнастики прийняв рішення, що концентрація мельдонію, знайденого в моєму організмі, достатня для того, аби дискваліфікувати мене на чотири роки, починаючи з листопада 2020-го. Тому на Олімпіаду в Токіо я не їду. Однак рішення GEF підлягає оскарженню, і я вірю, що вища спортивна судова інстанція розставить усе на свої місця, адже я переконаний, що моєї провини тут немає», — написав у своєму інстаграмі Верняєв.
Водночас знаний гімнаст обіцяє не опускати руки і гідно пройти це складне для нього випробування.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
На нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України – Олександру Усику, "Укрпошта" відкрила передзамовлення . >>
Пристойне падіння рейтингу вітчизняного клубного футболу призвело до того, що в наступному сезоні Україна у Лізі чемпіонів матиме мінімальне представництво. >>