Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Рішення ВСУ щодо Тупицького "неприємно здивувало" Зеленського. (Фото ВСУ)
На Банковій ніяк не можуть або не хочуть зрозуміти демократичний принцип незалежності трьох гілок влади: законодавчої, виконавчої і судової.
Бо якби таке розуміння в офiсі Зеленського було, тоді б не довелося червоніти за незаконний указ президента про звільнення судді Конституційного Суду.
І неважливо, яким є прізвище «звільненого» судді — Тупицький, Касмінін чи ще якесь, головним є той факт, що президент не має повноважень звільняти суддю Конституційного Суду і крапка!
Власне, це і підтвердив Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду, який не лише задовольнив позов судді КСУ Олександра Тупицького до президента Зеленського, а у своєму рішенні ще й визнав протиправним та скасував указ президента від 27 березня 2021 року №124/2021, яким той намагався скасувати указ про призначення Тупицького на посаду судді КСУ.
Бо, як зауважили у ВСУ, «підстави і порядок звільнення судді Конституційного Суду України визначені у Конституції», і президент може лише призначати, але не звільняти суддів конституційної Феміди.
Звісно, це рішення можна подати на оскарження до Великої Палати Верховного Суду протягом тридцяти днів. І на Банковій вже заявили, що скористаються цим правом. Щоправда, риторика, з якою в офiсі президента відреагували на рішення ВСУ щодо Тупицького, не може не турбувати: все зводиться до того, що там не бажають виконувати рішення суду, а лише критикувати його. Ще й не розуміють власного місця в конституційній архітектурі влади і, швидше за все, воліють і далі порушувати Конституцію і закони, а не дотримуватися їх.
Звісно, і речник глави держави Сергій Никифоров, і радник керівника офiсу президента Михайло Подоляк після цього гучного програшу у ВСУ, яким нібито «неприємно здивований Зеленський», кажуть лише про те, що таке рішення є ледь не спробою зірвати судову реформу!
При цьому обоє вперто повторюють майже як мантру, що «президент діяв законно і в інтересах суспільства».
І не можуть зрозуміти, що юридичні хитрощі на кшталт «скасуй указ попередника і позбудься опонента» на рівні вищих судових органів не діє. Це вам не адміністрацію президента перейменувати на офiс і тим самим обійти закон про люстрацію, набравши в штат купу «колишніх» iз часів Януковича.
Бо так виходить, що Татаров, який вірою і правдою служив режиму Януковича в часи Євромайдану, нині може працювати на Банковій, а ось Тупицькому бути у владі зась, бо указ про його призначення підписував той самий «легітимний», а з нинішнім президентом у нього якось не склалося...
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>
Зустріч новообраного президента США Дональда Трампа та Путіна може організувати Швейцарія, попри ордер на арешт останнього від Міжнародного кримінального суду. >>
Необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція із закликом ввести санкції РНБО проти колишнього заступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова. >>
Право на здійснення депутатських повноважень столичний суд зобовʼязав надати народному депутату від забороненої ОПЗЖ Нестору Шуфричу, якого підозрюють у державній зраді. >>