Пристрасті за «Золотим м’ячем»: чому церемонія-2024 стала скандальною
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Перевершивши збірну Франції у серії післяматчевих 11-метрових ударів, швейцарські футболісти святкують вихід до чвертьфіналу ЧЄ-2020. (Фото з сайту football24.ua.)
Вихід збірної України до «плей-оф» чемпіонату Європи-2020 багато хто назвав дивом, адже потраплянню «синьо-жовтих» до 1/8 фіналу посприяла ціла низка незалежних від команди Андрія Шевченка факторів.
Водночас можливий успіх вітчизняних збірників у грі проти шведів, яка відбулася пізно ввечері 29 червня в Глазго, надзвичайним уже б ніхто не вважав.
Так, шведи завершили груповий етап на першому місці в своєму квартеті. Українські футболісти дісталися його фінішу лише третіми. Утім за своєю суттю збірні Швеції та України — доволі рівні за класом суперники, тож пройти до чвертьфіналу могла будь-яка з цих команд.
А з урахуванням того, що зі стартом «плей-оф» єврофорум один за одним залишають його основні фаворити, ранній виліт іще одного переможця своєї групи нікого б уже й не здивував.
Першу мегасенсацію на Євро-2020 було зафіксовано в поєдинку збірних Нідерландів та Чехії. «Помаранчеві» легко подолали груповий раунд ЧЄ-2020.
У переможних матчах проти України, Австрії та Північної Македонії вони сумарно забили вісім м’ячів і стали найрезультативнішою командою першої стадії турніру.
Натомість в 1/8 фіналу підопічні Франка Де Бура наштовхнулися на непрохідний захист чехів. Опинившись у меншості, вони не змогли подужати міцного середняка європейського футболу й передчасно зійшли з турнірної дистанції (0:2).
У протистоянні Франції та Швейцарії певний час усе виглядало доволі прогнозовано. Після невдало проведеного першого тайму чинний чемпіон світу майстерно переломив хід протистояння й, забезпечивши собі перевагу в два м’ячі, вже, мабуть, готувався приймати вітання з виходом до чвертьфіналу.
Однак довести поєдинок до переможного кінця команді Дідьє Дешама не вдалося. Продемонструвавши наполегливість, швейцарці перевели гру в «овертайм».
Далі ж була перша на нинішньому Євро серія післяматчевих 11-метрових ударів, де все вирішив промах зіркового форварда «триколірних» Кіліана Мбаппе.
«Прошу вибачення за цей пенальті. Я хотів допомогти команді, але зазнав невдачі. Буде дуже тяжко перегорнути цю сторінку, але такими є ризики цього виду спорту, котрий я дуже люблю», — звернувся до французьких фанів молодий форвард «ПСЖ».
Три роки тому він допоміг своїй команді виграти «мундіаль». А от на Євро-2020 спортивна доля приготувала Мбаппе зовсім іншу роль.
Вийшло так, що цей надзвичайно талановитий футболіст, у котрому багато хто бачить риси нового футбольного короля, не забив на континентальному форумі жодного м’яча.
Неймовірного розпачу на цьогорічному ЧЄ зазнала й інша мегазірка світового футболу. Уже з перших днів Євро-2020 Кріштіану Роналду активно почав працювати над тим, аби його збірній вдалося захистити звання чемпіона Європи.
Із п’ятьма голами «К7» став кращим бомбардиром групової стадії нинішнього євротурніру й був за крок до того, аби перевершити світовий рекорд іранця Алі Даеї за кількістю забитих голів за свою національну збірну (наразі цей показник становить 109 влучних ударів).
Однак долю матчу 1/8 фіналу Португалія — Бельгія вирішив єдиний точний удар у виконанні бельгійця Торгана Азара. Таким чином збірна Португалії вперше у своїй історії не пробилася до чвертьфіналу чемпіонатів Європи й завчасно склала з себе чемпіонські повноваження.
При цьому, дивлячись на майбутні чвертьфінальні пари, де є достатньо несподіваних імен (зокрема, збірні Швейцарії, Чехії, Данії), можна висловити версію про достатньо високу ймовірність повторення сценаріїв чемпіонатів Європи 1992 чи 2004 років, коли їхніми переможцями несподівано стали «темні конячки» — команди Данії та Греції, відповідно.
Загалом, усе виглядає так, що тріумфатором ЧЄ-2020 стане збірна, котра позбавлена надмірного сяяння своїх зіркових лідерів. Вочевидь, для досягнення успіху на поточному Євро набагато більше значення матиме тренерська думка та добра командна робота.
Чемпіонат Європи. 1/8 фіналу. Уельс — Данія — 0:4, Італія — Австрія — 2:1 ОТ, Нідерланди — Чехія — 0:2, Бельгія — Португалія — 1:0, Хорватія — Іспанія — 3:5 ОТ, Франція — Швейцарія — 3:3 (по пен. — 4:5).
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>
Після міжнародної паузи на матчі збірних провідні європейські ліги повертаються до клубних справ: поєдинки внутрішніх чемпіонатів та Ліги чемпіонів — у самому розпалі. >>