Пристрасті за «Золотим м’ячем»: чому церемонія-2024 стала скандальною
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Збірна Швеції подарувала команді Андрія Шевченка квитки до «плей-оф» Євро-2020. (Фото з сайту football24.ua.)
Після провалу в заключному поєдинку групового етапу Євро-2020 проти Австрії національна збірна України переклала на плечі інших збірних невирішене власноруч завдання з виходу до «плей-оф» турніру.
В очікуванні підсумків групового раунду тренери, футболісти та їхні вболівальники провели кілька нервових днів.
Три набрані очки та чотири забиті голи дозволяли команді Андрія Шевченка сподіватися на сприятливий для себе підсумок у штовханині за місце в четвірці кращих «третіх» збірних групової стадії.
Щоправда, непогані статистичні розкладки, викладені на папері математиками, повинні були втілитися в життя футболістами інших збірних.
Відтак для продовження боротьби на ЧЄ за спиною «синьо-жовтих» у рейтингу «третіх» збірних мали залишитися, як мінімум, дві національні команди.
Першими, кому не вдалося перевершити показники українських збірників, стали фіни. А далі почалося тривожне очікування другого необхідного для виходу українського колективу до 1/8 фіналу результату.
Надії на нічию в матчі Хорватії та Шотландії не справдилися. Тож уся увага була зосереджена на поєдинках групи «Е». Саме тут, на думку прогнозистів, із великою ймовірнiстю могли статися потрібні для «синьо-жовтих» події: шведи не програють полякам, а іспанці на домашній арені в Севільї упевнено переграють словаків.
Власне, скориставшись необов’язковими помилками словацького голкіпера Дубравки, «Червона фурія» доволі швидко отримала в матчі комфортну перевагу й, у підсумку, завершила його розгромом — 5:0.
А от у грі Швеція — Польща напруга трималася до останніх хвилин. Відігравши відставання в два м’ячі, поляки на чолі зі своїм зірковим форвардом Робертом Левандовським мали можливість вирвати перемогу, котра б забезпечила їм місце в «плей-оф» і відрізала б від нього українську команду. Утім, як відзначив польський бомбардир «Баварії», у цьому матчі удача відвернулася від його національної збірної.
Ну а команда Андрія Шевченка та її багатомільйонна армія шанувальників за квитки до 1/8 фіналу ЧЄ-2020 мають дякувати саме збірній Швеції, котрій довелося добряче попрацювати над збереженням необхідного для «синьо-жовтих» рахунку. «Завжди раді услужити!» — так відреагував на цю подію Посол Швеції в Україні Тобіас Тіберг.
Примітно, що в матчі з поляками шведів улаштовував будь-який результат. Однак від цифр на табло — переможних, нічийних чи то програшних — залежало їхнє підсумкове місце в квартеті та ім’я суперника в 1/8 фіналу. А що нижче б упала в турнірній таблиці збірна Швеції, то потужнім був би їхній опонент у першому раунді «плей-оф».
Зрештою, вирвавши перемогу над Польщею, «Тре Крунур» виграли свою «пульку» й отримали собі в суперники... збірну України.
Виходить так, що в 1/8 фіналу команді Андрія Шевченка доведеться зіграти зі своїми рятівниками. Коментуючи цю неординарну ситуацію, півзахисник збірної України Микола Шапаренко жартівливо каже: «Це бізнес. Нічого особистого. Будемо грати на перемогу».
Після провального поєдинку з Австрією від «синьо-жовтих», без сумніву, їхні уболівальники чекають реабілітаційних дій. Президент УАФ Андрій Павелко сподівається, що в матчі проти Швеції, котрий відбудеться 29 червня в Глазго, вітчизняна збірна продемонструє справжній чоловічий характер. А голкіпер «синьо-жовтих» Георгій Бущан додає: «Якщо доля дарує нам другий шанс, то ним потрібно скористатися».
Чемпіонат Європи. 3-й тур. Група D. Хорватія — Шотландія — 3:1, Чехія — Англія — 0:1.
Підсумкове становище: Англія — 7, Хорватія, Чехія — 4, Шотландія — 1.
Група Е. Словаччина — Іспанія — 0:5, Швеція — Польща — 3:2.
Підсумкове становище: Швеція — 7, Іспанія — 5, Словаччина — 3, Польща — 1.
Група F. Португалія — Франція — 2:2, Німеччина — Угорщина — 2:2
Підсумкове становище: Франція — 5, Німеччина, Португалія — 4, Угорщина — 2.
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>
Після міжнародної паузи на матчі збірних провідні європейські ліги повертаються до клубних справ: поєдинки внутрішніх чемпіонатів та Ліги чемпіонів — у самому розпалі. >>