Зеленський звільнив цілу низку послів
Вранці 21 грудня Президент Володимир Зеленський своїми указами звільнив низку послів, і ще п’ятьох призначив. >>
Партія «Громадянська угода» тимчасово виконуючого обов’язки прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна перемогла на парламентських виборах у неділю, 20 червня.
Про це повідомляється на сайті ЦВК країни. Згідно з наведеними ЦВК підсумками підрахунку голосів з усіх 2008 дільниць, партію Пашиняна підтримали 53,92% виборців, блок експрезидента Вірменії Роберта Кочаряна «Вірменія» — 21,04%.
При цьому блок «Честь маю» колишнього вірменського президента Сержа Саргсяна набрав 5,23%, однак цього недостатньо для проходження в парламент.
Голосування проводилося тільки на території Вірменії. Порогу явки встановлено не було. Прохідний бар’єр для партійних блоків становив 7%, а для партій 5%.
Утім, за законодавством, у парламенті повинні бути представлені як мінімум три політичні сили, але виборчі бар’єри подолали лише дві.
Тож партія або блок з третьої позиції автоматично проходить у парламент, навіть якщо не набирає необхідної кількості голосів. Таким чином, «Честь маю» буде в парламенті «третім».
Передвиборча кампанія мобілізувала електорат і спричинила несподівано високу явку всупереч очікуванням експертів, які говорили про апатію і байдужість населення. Явка на виборах становила 49,4%.
Це несподівана перемога Пашиняна. Його партія набирає майже 54% голосів і отримує більшість у парламенті, яка дозволить їй сформувати уряд.
Експерти не очікували такого результату — рейтинг Пашиняна впав після поразки у війні з Азербайджаном минулого року, і соцопитування пророкували його партії набагато скромніший результат.
Але багато хто тут каже, що голос за Пашиняна для них був протестом проти опозиції на чолі з двома колишніми президентами, які правили Вірменією 20 років. Після цих виборів стало остаточно зрозуміло, що люди не хочуть повернення колишнього режиму.
Однак у Єревані, вірменській столиці, партія Пашиняна набрала менше 50% голосів — ознака розчарування еліт у владі, зазначає Бі-Бі-Сі.
Дипломати, держслужбовці, військові і силовики критикують зовнішньополітичні провали прем’єра, а інтелігенцію дратує його популістський стиль політики з використанням гучних гасел і вуличних акцій.
У понеділок увечері Нікол Пашинян організував у Єревані, на площі Перемоги, «мітинг переможців», тобто зібрав своїх прихильників.
Політична криза в Вірменії, яка розпочалася 9 листопада 2020 року, завершена, iз завтрашнього дня можна приступити до нормальної роботи, заявив підбадьорений перемогою Нікол Пашинян.
І додав: «Треба розуміти, що умови і клімат в країні серйозно змінилися, тому що народ дав нам мандат на установку в країні диктатури закону».
Щоправда, блок «Вірменія» оприлюднив заяву, в якій наголошує, що не визнає попередні підсумки позачергових парламентських виборів у республіці.
Можна очікувати спроби оскаржити результати виборів у Конституційному суді. Однак це буде складним завданням, враховуючи той факт, що міжнародні спостерігачі заявили про відсутність серйозних порушень і дали високу оцінку недільному голосуванню.
Вранці 21 грудня Президент Володимир Зеленський своїми указами звільнив низку послів, і ще п’ятьох призначив. >>
Українська влада досліджує європейський досвід у сфері виборчого права, включно з електронним голосуванням. Особливу увагу приділяють питанням ІТ-безпеки та технічної реалізації. >>
Аби Україна могла вистояти проти агресії рф, міжнародні партнери надають суттєву допомогу, й наша країна докладе всіх зусиль, аби наступного року бути достатньо сильною для справедливого завершення війни шляхом дипломатії. >>
Понад місяць тому ряд видань опублікували мою статтю «Якщо мовчить Феміда, починає говорити зброя: як знищити тотальну корупцію, коли «риба гниє з голови». >>
Міхаїла Кавелашвілі обрала президентом Виборча колегія Грузії, абсолютну більшість якої становить провладна партія «Грузинська мрія», >>
У суботу, 14 грудня, в грузинському парламенті починають процедуру президентських виборів, вперше через Колегію виборників, які чинна президентка та опозиція не вважають легітимними. >>