Пристрасті за «Золотим м’ячем»: чому церемонія-2024 стала скандальною
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
«Металіст-1925» виборов право й готується до дебюту в елітному футбольному дивізіоні країни. (Фото з сайту metalist1925.com.)
Після тривалої перерви елітний дивізіон українського футболу повертається до старої формули проведення чемпіонату країни, в якому знову гратиме 16 команд.
Днями Українська прем’єр-ліга оприлюднила календар першого кола ЧУ-2021/2022, в якому можна побачити всіх учасників майбутнього турніру.
Були часи, коли через проблеми з атестацією до елітного дивізіону потрапляли зовсім не ті команди, котрі вибороли право на підвищення в класі у спортивній боротьбі.
Цього разу жодних несподіванок не сталося. Серед учасників нового ЧУ — вся призова трійка минулого першолігового турніру: «Верес», «Чорноморець» та «Металіст-1925».
Щоправда, поза офіційним полем усе ще ширяться чутки про можливі ротації в когорті найсильніших, котрі перш за все стосуються молодого харківського клубу. На футбольній карті України «Металіст-1925» з’явився тоді, коли своє професіональне існування завершив головний клуб Харкова — «Металіст».
При цьому голова спостережної ради «Металіста-1925» Сергій Стороженко постійно наголошував, що новий проєкт не має жодного стосунку до добре відомого клубу.
Так само пан Стороженко відхрестився й від тісних зв’язків з донецьким «Шахтарем», мовляв, «Металіст-1925» — це цілком самостійна одиниця.
Тож, коли звучать всілякі неофіційні заяви про ймовірну заміну в УПЛ «Металіста-1925» на відроджений «Металіст», виконавчий директор ліги Євген Дикий каже, що це спекуляції.
«Звідки можуть рости ноги в усього цього, мені складно сказати. Не виключаю, що такі інфоприводи створюються спеціально, щоб внести дисбаланс у загальну ситуацію навколо УПЛ. Інших варіантів я не бачу», — зауважує Дикий.
Утім якщо зважити на те, що в Харкові віднедавна офіційно існують два клуби з практично ідентичною назвою, то появу подібних чуток зрозуміти можна.
Зазначимо, що на початку тижня на своєму засіданні Виконавчий комітет Української асоціації дозволив «Металу» змінити ім’я на «Металіст», і тепер у місті спостерігається неоднозначна ситуація.
Зрештою, коли один проти одного грають одноклубники з різних міст чи регіонів — такий хід речей вважається нормою. Проте уявити потенційне місцеве «дербі» за участі, по суті, «близнюків» — важко.
Вочевидь за таких умов обом харківським клубам доведеться все ж знайти компроміс, адже ситуація й справді виглядає трохи дивно.
До слова, іншим незакритим питанням наступного ЧУ залишається участь у турнірі «Олімпіка». Його президент Владислав Гельзін, якого, нагадаємо, КДК УАФ дискваліфікував на п’ять років, досі не визначився з майбутнім клубу, але пообіцяв, що вже найближчим часом озвучить своє рішення.
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>
Після міжнародної паузи на матчі збірних провідні європейські ліги повертаються до клубних справ: поєдинки внутрішніх чемпіонатів та Ліги чемпіонів — у самому розпалі. >>