Дмитро Фірташ з дружиною «заробили» від Британії санкції за корупцію
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Джо Байден перед першим президентським закордонним відрядженням розповів про свій план дій.
Політик згадав і про Україну. У колонці американського видання «Вашингтон Пост» під назвою «Моя поїздка до Європи присвячена поверненню до об’єднання Америкою світових демократій» господар Білого дому зазначив, що його зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним відбудеться після зустрічей з друзями, партнерами і союзниками у Європі.
Байден написав, що його візит до Європи буде вираженням нової активізації Америки у відносинах між союзниками та партнерами. Також він демонструватиме здатність демократичних держав стати перед викликами і запобігти загрозам, що несуть нові часи.
Джо Байден повідомив, що у Брюсселі він розмовлятиме з головами Єврокомісії та Європейської ради про те, як США і ЄС можуть краще координувати спільні дії у контексті глобальних викликів.
«Ми повинні зосередитися на тому, аби забезпечити, що вільноринкові демократії, а не Китай чи хтось інший, диктуватимуть правила, за якими у ХХІ столітті має працювати торгівля та технології, стараючись при цьому досягнути об’єднаної, вільної та мирної Європи», — написав Джо Байден.
У контексті майбутньої зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним американський президент заявив, що його країна разом із союзниками займає однозначну позицію щодо викликів, які створює Росія для європейської безпеки, зокрема й агресії щодо України.
Байден зазначив, що США та Європа мають спільну позицію у їх вирішенні, він заявив, що тут йдеться про агресію Росії в Україні.
Президент США, говорячи про Росію і її вплив, сказав, що Вашингтон буде захищати демократичні цінності.
«Коли ми зустрінемось, я ще раз підкреслю прихильність США, Європи та демократичних країн-однодумців відстоювати права людини і гідність», — зазначив Байден про майбутню зустріч із Путіним.
При цьому він заявив, що «США не прагнуть до конфлікту» з Росією.
«Ми хочемо стабільних і передбачуваних відносин, де можемо співпрацювати з Росією у питаннях стратегічної стабільності та контролю над озброєннями», — сказав Байден.
Лідери США та Росії вперше зустрінуться 16 червня на саміті Росії та США у Женеві (Швейцарія).
Зустріч відбудеться відразу після саміту Великої сімки та зустрічі лідерів НАТО, які заплановані у Європі.
Раніше у Білому домі заявляли, що під час зустрічі Байден та Путін говоритимуть про причетність російських військ до конфлікту в Україні, контроль озброєнь, зміни клімату, кібератаки на США з боку Росії, в тому числі атаку на SolarWinds, а також отруєння та ув’язнення російського опозиціонера Олексія Навального, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Утім, малоймовірно, що ця зустріч принесе якісь відчутні результати. Окремі політики в США вже розкритикували ідею зустрічі, зважаючи на останні події. Йдеться, в тому числі й про затримання Романа Протасевича в Білорусі за вказівкою Олександра Лукашенка, а також рішення Байдена не накладати санкції на газотранспортний проєкт «Північний потік-2».
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
23 листопада в Україні вшановують 91-ші роковини пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 рр. та масових штучних голодів 1921—1923 та 1946—1947 років. >>
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». >>
Відкриття у Польщі бази протиракетної оборони США в Міністерстві закордонних справ росії назвали провокацією та пригрозили потенційним ударом по ній. >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>
Разом зі Світовим банком Україна презентували план змін «Матриця реформ», спрямований, зокрема, на реформування управління публічними інвестиціями. >>