Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
1 червня — роковини композитора Мирослава Скорика. (Фото з сайту 24tv.ua.)
У перший день літа у Києві, у великій залі Консерваторії, презентують концертну програму «Скорик-Мусоргський». Це останній проєкт, затверджений і сформований автором відомої кожному «Мелодії», який пішов у засвіти рік тому 1 червня.
А вже з вересня в рамках національного турне проєкт охопить великі міста України, серед яких — Львів, Харків, Одеса та інші.
«У концерті поєдналися твори Мирослава Михайловича, написані у 2018—2020 роках, та його багаторічна робота — авторська версія уславленого циклу Модеста Мусоргського «Картинки з виставки» для струнного оркестру та ансамблю ударних інструментів», — коментує продюсер проєкту Олександр Пірієв, керівник агенції UKR Artists, понад десятиріччя імпресаріо уславленого композитора, який організовував його концерти і тури в Україні та за кордоном.
У програмі концерту — твори, досі майже невідомі широкому загалу українських слухачів: «Варіації на швейцарську тему», які звучали лише на закритій прем’єрі у Києві 2019 року; «Варіації на шведську тему», прем’єра яких відбулася у Стокгольмі 2018 року; «Синхронізація» для саксофона з оркестром; «До музи».
Прозвучить також оркестрова версія останнього вокального циклу Мирослава Скорика, написаного на вірші Богдана-Ігоря Антонича, — «До музи». На початку 2020 року у Відні у славнозвісному Концертхаусі, «залі Моцарта», відбулася прем’єра саме вокального циклу.
Потім спеціально для проєкту «Скорик — Мусоргський» Мирослав Михайлович створив оркестрову версію цього твору.
Склад учасників проєкту — відомі українські музиканти різних поколінь: Кента Ігараші — саксофон (Україна — Японія) — лауреат 35 міжнародних конкурсів; Тетяна Ганіна — солістка Національної опери України; Євген Ржанов — славетний український піаніст, лауреат історичного Конкурсу королеви Єлизавети в Бельгії; Роман Федюрко — талановитий 15-річний піаніст, лауреат престижних міжнародних конкурсів.
Також задіяний один з найкращих українських колективів — Національний камерний ансамбль «Київські Солісти». Диригуватиме маестро Ігор Пучков.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>