Смілянину Олександру Прилуцькому пересадили серце від донора з Умані
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
Щойно відкрите відділення екстреної медичної допомоги в міській лікарні Сміли. (Фото надане пресслужбою Черкаської ОДА.)
На Черкащині у міській лікарні міста Сміла запрацювало відділення екстреної медичної допомоги.
Як повідомили «УМ» в облдержадміністрації, окрім капітального ремонту приміщень та оновлення устаткування, там повністю замінили водопровід, опалення, каналізацію, вентиляцію, пожежну сигналізацію.
За словами голови Черкаської ОДА Олександра Скічка, всі роботи коштували бюджету майже 7 млн грн.
«Розвиток медичної інфраструктури є одним із пріоритетів нашої роботи. На цей рік маємо багато планів із реконструкції лікувальних закладів області та купівлі потрібного обладнання», — уточнив посадовець.
Як наголошує головний лікар Смілянської міської лікарі Микола Стогній, окрім основних оновлень, у лікувальному закладі тепер є ще так звана «дорожня карта пацієнта».
«Червоними, жовтими та зеленими стрічками помаркований напрямок до кабінетів, де надаватимуть допомогу. Приміром, за червоною стрічкою направляємо тяжких пацієнтів у відділення диференціальної діагностики, інтенсивної терапії або протишокові палати, де вони отримують невідкладну медичну допомогу», — пояснив головлікар.
Нині у смілянській міській лікарні працюють майже 350 медичних працівників. Щорічно стаціонарну медичну допомогу там отримують до 10 тис. пацієнтів.
Лікарня внесена до переліку закладів, де лікують ковідних недужих. З жовтня 2020 року і до сьогодні в закладі перепрофілювали 192 ліжка для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.
Микола Стогній каже, що проведений капітальний ремонт та придбання сучасного обладнання допоможуть значно покращити якість надання послуг пацієнтам i комфортність роботи самих медичних працівників. Також, підсумовує він, у закладі готові до розширення штату.
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
В Україні все ще триває важка кровопролитна війна, й уже достатньо довгий час для того, щоб можна було однозначно сказати, що це боротьба з ворогом українського народу за власне виживання й існування як нації. >>
У навколишньому середовищі за допомогою штучного інтелекту вчені знайшли 70 тисяч невідомих вірусів. >>
По всьому світу лише 1 з 10 дітей мають достатньо фізичної активності, сну і проводять зі смартфонами небагато часу – таку невтішну статистику виявили науковці. >>
У часи війни критично важливо забезпечити поранених військових ефективними засобами для реабілітації. Лікарня в Ковелі, завдяки новітньому обладнанню від польської компанії Vizion, допомагає відновлювати рухові функції пацієнтів із травмами кінцівок. >>