Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Автор ідеї — баритон Андрій Бондаренко. (Фото надане театром.)
Третій концерт циклу «Від чуття», куратором якого став Андрій Бондаренко — зірка найпрестижніших оперних сцен світу, прозвучав у камерній залі Київської опери (столичного академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва на Контрактовій площі). Цей вечір наповнили романси українських композиторів.
Музичний цикл надає слухачам млосну можливість прислухатися до музики і слова. Бо проникливі образні виконання у супроводі роялю — це чуттєвий діалог з публікою.
Розпочали музикою Микола Лисенка на вірші Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Мені однаково» у виконанні баритона Андрія Бондаренка — ініціатора проєкту.
І це дало відчуття на всю програму, що концерт відбувається в мистецькому колі у київському будинку уславленого знакового українського композитора.
Ще звучала музика Юлія Мейтуса, Леопольда Ященка, Федора Надененка, Якова Степового. Багато було співано текстів Олександра Олеся: «Айстри», «З журбою радість обнялась», «Погасло сонце ласки і тепла», «Долини сплять». І наостанок — «Я пережив свої бажання» Пушкіна у перекладі Максима Рильського з доробку композитора Віктора Косенка.
Чарували виконанням також тенор Сергій Бортник, сопрано Юлія Засімова та Ольга Фомічова, бас Олександр Харламов та мецо-сопрано Анастасія Поліщук. Фортепіанний супровід Лідії Водик.
До речі, до кожного концерту циклу створюється нова афіша, в якій використано шедеври світового живопису, що є ідейно близькими до програми.
З романсами українських композиторів поєднався «Автопортрет» Всеволода Максимовича. У творчості цього українського художника-модерніста скомбіновані впливи сецесіїї, античні мотиви та полтавські орнаменти.
Довгий час його картини були забуті, і лише наприкінці минулого століття роботи з’явилися у виставкових залах Національного художнього музею України.
Володар красивого баритонового голосу Андрій Бондаренко — лауреат Міжнародного конкурсу імені Станіслава Монюшка (Варшава, 2010 р.), фіналіст Міжнародного конкурсу Бi-Бi-Сi в Кардіффі «Співак світу», відзначений призом за камерне виконання Song Prize.
Виступав запрошениим солістом Deutsche Oper Berlin (Берлін), Teatro Real de Madrid (Мадрид), The Dallas Opera (Даллас), Іsraeli Opera (Тель-Авів) та інших театрів світу.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Уперше у Києві на сцені Національної опери України 15 січня Львівська національна опера презентує одну з найрезонансніших прем’єр минулого сезону — «Діалоги кармеліток» Франсіса Пуленка. >>
Більш ніж 1 тис. 500 відвідувачів за перший вікенд 2025 року побували на виставці «Наїв вільний», яка проходить у Києві в Українському домі. >>
Нинішній рік для української культури є роком відзначення 130-ліття від дня народження Бориса Лятошинського (1895—1968). >>