Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
(Фото з сайту childrenkinofest.com.)
Цього тижня, 28 травня, у столичному кінотеатрі «Київська Русь» відбудеться урочисте відкриття восьмого фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен кінофест».
Покази проходитимуть до 2 червня загалом у понад 20 містах України. Частину фільмів також буде продемонстровано онлайн до 6 червня на сайті online.childrenkinofest.com.
До конкурсної програми традиційно ввійшло сім дитячих фільмів, відібраних на найбільших європейських кінофорумах.
Відкриється «Чілдрен кінофест» прем’єрою повнометражного фантастичного анімаційного фільму «Віктор_Робот» (виробництва студії анімації «Червоний собака» — режисер Анатолій Лавренішин, продюсер Олена Голубєва), який у цьогорічній конкурсній програмі представляє Україну. Картина вже відзначена призом глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю та премією «Кіноколо».
Нагадаємо, що український анімафільм «Віктор_Робот» знімали три роки. Сюжетом стрічки є далеке майбутнє: штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити, — дідусь маленької Віки, який і створив це світило.
Однак він таємничо зникає. Дівчинка разом із помічником, — крихітним роботом Віктором — вирушають на його пошуки. Так починаються захопливі пригоди двох друзів. У фільмі звучать хітові саундтреки у виконанні Dakh Daughters, Антона Слєпакова («вагоновожатые»), Мар’яни Головко та Марка Галаневича (Dakhabrakha).
Як і раніше, юні глядачі виступають у ролі журі фестивалю та голосують за фільми, які сподобалися їм найбільше. Переможця міжнародного конкурсу буде обрано шляхом підрахунку глядацьких голосів та оголошено на онлайн-церемонії закриття фестивалю 6 червня.
Спеціальною подією цього року стане показ угорської анімаційної стрічки «Лисенятко Вук», яка цього року відзначає своє 40-річчя. Також у межах кінофесту глядачі матимуть змогу подивитися роботи фіналістів П’ятого конкурсу короткометражних фільмів, знятих українськими дітьми у віці від 7 до 14 років.
Переможців обере професійне журі. А глядачі фестивалю по всій Україні за допомогою голосування оберуть переможця в номінації «Приз глядацьких симпатій».
Безкоштовна реєстрація на кожен фільм кінотеатральної програми «Чілдрен кінофесту» розпочинається за чотири дні до його показу.
Так, на фільм-відкриття фестивалю «Віктор_Робот» можна зареєструватися з 24 травня, на «Як Гітлер вкрав рожевого кролика» — з 25 травня, і т. д. У реєстраційній формі на сайті для цього потрібно обрати місто і фільми для перегляду.
Почесною амбасадоркою восьмого «Чілдрен кінофесту», який цьогоріч відбудеться в гібридному форматі, стала співачка та авторка пісень Христина Соловій.
«Думаю, що кіно — це той вид мистецтва, який найніжніше відлунює в юних душах. Не побоюсь сказати, що кіно часто здатне донести дітям важливі істини чи історичні події краще за підручники. Коли ми дивимось і співпереживаємо героям на екрані — це об’єднує нас у таких почуттях, як доброта, справедливість, рівність і милосердя. Кіно допомагає розвивати емоційний інтелект. Із трепетом і в очікуванні розділити з вами це свято», — так коментує свою участь у фестивалі Христина Соловій.
Закриватиме фестиваль володар гран–прі попереднього року — українська фантастична пригодницька стрічка «Фокстер & Макс» Анатолія Матешка.
Фестиваль організовано компанією «Артхаус трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>