На відміну від минулого року, коли були скасовані чемпіонати світу в усіх дивізіонах, цьогоріч Міжнародна федерація хокею на льоду дала добро на проведення планетарного форуму серед еліти.
Планувалося, що його синхронно приймуть Рига та Мінськ, однак через недемократичні процеси, засуджені світовим товариством, Білорусь втратила своє право на проведення ЧС-2021.
Цими днями в столиці Латвії точаться групові баталії. І їхньою найбільшою спортивною інтригою залишається питання виходу з групи іменитих збірних Швеції та Канади, котрі з кількох поразок розпочали свої виступи в Ризі.
Напередодні ж старту елітного «мундіалю» в столиці Словенії завершився турнір Beat COVID-19.
Позбавлені можливості проводити офіційні баталії, у такий спосіб представники нижчих дивізіонів вирішили заповнити «вікно», створене в календарі саме для матчів національних збірних.
Однiєю з учасниць цього неофіційного турніру була й збірна України.
Опинившись у компанії збірних Франції, Австрії, Словенії, Польщі та Румунії, «синьо-жовті» змогли оцінити свої сили й прикинути перспективи на майбутнє.
Зрештою вийшло так, що, здобувши один заліковий бал, змагання в Любляні українська команда завершила на останньому місці.
Поповнити очковий багаж команді Вадима Шахрайчука вдалося в першому турі, дотягнувши до овертайму в підсумку програний поєдинок збірній Польщі.
Зачепитися за очки могли українські хокеїсти ще в поєдинку з румунами, але до завершення гри не змогли втримати переможний рахунок.
По суті, чим вищим був рівень суперника, тим важче давалася «синьо-жовтим» гра. За словами Вадима Шахрайчука, в кожному матчі перед його підопічними виникали одні й ті ж проблеми.
«Ми зустрічаємося з командами, які вище нас за класом. У найближчому майбутньому ми хочемо складати цим суперникам конкуренцію, тож зараз змушені вчитися на своїх помилках», — пояснював очільник української збірної.
Ставши біля керма «синьо-жовтих» кілька місяців тому, Шахрайчук намагатиметься реалізувати прагнення нового президента ФХУ Георгія Зубка, котрий обіцяє найближчим часом підвищити в класі українську національну збірну.
«Наша мета — повернутися в еліту світового хокею. Україна зараз перебуває в третьому за силою дивізіоні, тож нам потрібно зробити два кроки до еліти. Перший — через 2-3 роки піднятися в класі дивізіоном вище. Після цього, посилившись, можливо, іноземцями через натуралізацію, а також дочекавшись прогресу молоді, зробити ривок до еліти», — Георгій Зубко розповів про свою стратегію в коментарі каналу UA:Перший.
А ще очільнику ФХУ доведеться докласти зусиль, аби згуртувати вітчизняних хокеїстів навколо збірної. Нагадаємо, що через конфлікт федерації та клубів на турнір до Любляни не поїхала низка провідних виконавців, зокрема й ті, хто виступає за чемпіонський «Донбас».
Відтак на турнірі в Любляні в збірній України дебютувала чимала кількість молодих хокеїстів.
«Дякую всім без винятку дебютантам. У цих матчах хлопці набралися досвіду, а гравці й тренери притерлися один до одного. Хочеться, аби такі турніри, як Beat COVID-19, відбувалися постійно», — зазначив асистент Шахрайчука Костянтин Симчук.
У тренерському штабі «синьо-жовтих» сподіваються, що найближчим часом матимуть нагоду знову зіграти на представницькому міжнародному турнірі — цього разу в Румунії. За словами Симчука, у проведенні такого роду змагань зацікавлені всі сторони.
ТАБЛО
Міжнародний турнір Beat COVID-19. Польща — Україна — 4:3 ОТ, Україна — Румунія — 2:3, Австрія — Україна — 9:3, Україна — Франція — 2:4, Україна — Словенія — 2:3.