Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Михайло Романчук став дворазовим чемпіоном Європи 2021 року. (Фото з сайту xsport.ua.)
Три останні літні Олімпіади представники українського плавання завершили без нагород.
Вийшло так, що нікому з вітчизняних плавців не вдалося одразу підхопити медальну естафету від Яни Клочкової. На початку минулої декади в Україні активно обговорювали народження «золотої» плеяди перспективної молоді.
Тріумфатори Юнацької літньої Олімпіади-2010 — Дарина Зевіна та Андрій Говоров — доволі успішно розпочали свої виступи й на дорослому рівні. Здавалося, що їхні регулярні успіхи на «короткій воді» ось-ось переростуть у щось більше.
Утім час плине, а Андрій та Дарина й досі залишаються королем та королевою неолімпійських стандартів.
На цьогорічному чемпіонаті Європи з водних видів спорту, котрий завершився в Будапешті, Говоров виборов «срібло» на 50-метрівці батерфляєм. Здавалося б, непересічне досягнення.
Хоча й воно принесло спортсмену порцію неприємних емоцій. До фіналу Андрій пробився з першим часом, однак у боротьбі за «золото» він програв торкання — тобто 0,01 с — знаному господарю басейну, угорцю Себастьяну Сабо.
Утім, 50 м батерфляєм до числа олімпійських дистанцій не входять. Мріючи ж про олімпійські нагороди, Андрій паралельно змагався й на 50 м вільним стилем. Однак на ЧЄ-2021 йому навіть не вдалося пробитися до фіналу.
Примітно, що в півфінальному запливі 29-річний Говоров за часом поступився значно молодшому за віком співвітчизникові Владиславу Бухову, хоча й той до першої вісімки фіналістів також не потрапив.
Дещо продуктивніше свій олімпійський виклик у Будапешті пройшла Дарина Зевіна, з восьмим результатом завершивши фінал 200 м на спині.
Так само участю у фіналі запам’ятався й третій представник «старої» гвардії — Сергій Фролов. Майстер запливів на стаєрські дистанції, Сергій з восьмим часом завершив вирішальний заплив на 800 м вільним стилем. Ну а його переможцем став інший українець — Михайло Романчук.
Після тріумфу на 1,5 км він вдруге на турнірі переміг титулованого італійця, котрий має титул олімпійського чемпіона, Грегоріо Палтріньєрі.
«Золоті медалі на чемпіонаті Європи. А зараз час повертатися до роботи», — зазначив Романчук в інстаграмі, натякаючи, що головний старт сезону — попереду.
При цьому другий поспіль чемпіонат Європи з водних видів спорту Михайло завершив «золотим дублем».
І якщо три роки тому, в Глазго, він тріумфував на 400 та 800 м вільним стилем, то в Будапешті йому підкорилися дві найдовші дистанції в змагальній програмі «вільників».
На Олімпіаді в Токіо вони змагатимуться на 1,5 км, і тут представники українського плавання матимуть хорошу нагоду перервати багаторічне медальне мовчання.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
На нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України – Олександру Усику, "Укрпошта" відкрила передзамовлення . >>
Пристойне падіння рейтингу вітчизняного клубного футболу призвело до того, що в наступному сезоні Україна у Лізі чемпіонів матиме мінімальне представництво. >>