«Сойка» в японському стилі. У Києві показують виставу за твором Івана Франка
Українська класика все частіше набуває на театральних сценах форм, які цікаві найперше поколінням міленіуму і зумерів. >>
Ахтем Сеітаблаєв i Катерина Молчанова. (Фото з сайту cinema.in.ua.)
Мелодрама «Ми є. Ми поруч» від метра кінематографа Романа Балаяна, показ якої планувався ще на осінь минулого року, вийде в український прокат 8 липня.
Це перший фільм кінорежисера, який у квітні відсвяткував 80-лiтнiй ювілей, після майже 12-річної творчої перерви, а також його перша українськомовна стрічка.
Картина розповідає про раптову зустріч хірурга, що в розпачі від професійної помилки, та загадкової дівчини, яка перевертає життя обох та наповнює їх глибокими почуттями.
Вони стають сенсом один для одного та готові боротися за своє щастя проти всього світу.
Головні ролі у стрічці виконали Ахтем Сеітаблаєв («Додому») та Катерина Молчанова («Гуцулка Ксеня», «Моя бабуся Фані Каплан»).
Прем’єра фільму відбулася на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» минулого року. Стрічка також представляла Україну в основному Міжнародному конкурсі Варшавського кінофестивалю-2020.
Творець славнозвісних фільмів «Польоти уві сні та наяву» (1982), «Бірюк» (1978) та «Райські птахи» (2008) Роман Балаян — народний артист України, член Національної академії мистецтв України.
У 2020 році митець отримав нагороду «Золотий Дюк» Одеського міжнародного кінофестивалю за внесок у кіномистецтво.
Також за внесок у розвиток українського кінематографа Роман Балаян буде нагороджений «Золотою дзиґою» у 2021 році.
Продюсерка фільму — Іванна Дядюра. Виробництво компанії «Ідас Інтернешнл Філм» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
У прокат стрічку випускає компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Українська класика все частіше набуває на театральних сценах форм, які цікаві найперше поколінням міленіуму і зумерів. >>
З приходом до влади Дональда Трампа турбулентність у світі зашкалює. >>
Нині завершилась друга презентація в Києві триптиха «Соборність духу» Олеся Солов’я — відомого художника-монументаліста, живописця >>
На ВДНГ 24–27 квітня пройшла третя «Книжкова країна» — фестиваль, що вже зарекомендував себе як один із найбільших літературних заходів в Україні. Цього сезону подія досягла рекордної кількості проданих книжок. >>
Імена українських письменників, про яких ми тривалий час майже нічого не знали, поволі повертаються. >>
Мар’яна Савка має понад десять книжок віршів, місце їй в історії сучасної поезії давно заброньовано. >>