Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Ахтем Сеітаблаєв i Катерина Молчанова. (Фото з сайту cinema.in.ua.)
Мелодрама «Ми є. Ми поруч» від метра кінематографа Романа Балаяна, показ якої планувався ще на осінь минулого року, вийде в український прокат 8 липня.
Це перший фільм кінорежисера, який у квітні відсвяткував 80-лiтнiй ювілей, після майже 12-річної творчої перерви, а також його перша українськомовна стрічка.
Картина розповідає про раптову зустріч хірурга, що в розпачі від професійної помилки, та загадкової дівчини, яка перевертає життя обох та наповнює їх глибокими почуттями.
Вони стають сенсом один для одного та готові боротися за своє щастя проти всього світу.
Головні ролі у стрічці виконали Ахтем Сеітаблаєв («Додому») та Катерина Молчанова («Гуцулка Ксеня», «Моя бабуся Фані Каплан»).
Прем’єра фільму відбулася на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» минулого року. Стрічка також представляла Україну в основному Міжнародному конкурсі Варшавського кінофестивалю-2020.
Творець славнозвісних фільмів «Польоти уві сні та наяву» (1982), «Бірюк» (1978) та «Райські птахи» (2008) Роман Балаян — народний артист України, член Національної академії мистецтв України.
У 2020 році митець отримав нагороду «Золотий Дюк» Одеського міжнародного кінофестивалю за внесок у кіномистецтво.
Також за внесок у розвиток українського кінематографа Роман Балаян буде нагороджений «Золотою дзиґою» у 2021 році.
Продюсерка фільму — Іванна Дядюра. Виробництво компанії «Ідас Інтернешнл Філм» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
У прокат стрічку випускає компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>