Пристрасті за «Золотим м’ячем»: чому церемонія-2024 стала скандальною
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Процес виходу світового спорту з карантинної сплячки все ще обтяжений коронавірусними обмеженнями.
І вони, часом, настільки суттєві, що навіть можуть вплинути на підсумки важливих змагань.
Кваліфікацію на волейбольний чемпіонат Європи-2021 серед жінок було вирішено провести в дуже стислі терміни у форматі двох з’їзних турів.
За сім днів кожній із команд кваліфікаційного квартету належало зіграти по шість матчів.
Збірна України потрапила до однієї «пульки» з командами Швеції, Португалії та Грузії, й за путівку на Євро змушена була боротися на майданчикам своїх прямих конкурентів.
Утім аж занадто складним шлях команди Володимира Орлова до фінального етапу ЧЄ не був.
Заповітну перепустку на єврофорум «синьо-жовті» отримали достроково. І допомогли їм у цьому коронавірусні обставини. Напередодні матчів першого туру, господарем яких була збірна Португалії, в таборі грузинської команди виявили коронавірус, через що в її пасиві з’явилося одразу три технічні поразки (як результат відсутності команди під час першого збору).
Команда ж України свій відбір на ЧЄ розпочала перемогою над Португалією та поразкою шведкам. Поступилися підопічні Орлова збірній Швеції й у другому турі, щоправда, в Грузії програна дуель «тре крунор» (2:3) принесла «синьо-жовтим» один заліковий бал.
У повторному поєдинку проти Португалії перевага так само була на боці українських волейболісток. Після чого стало зрозуміло, що підопічні Орлова разом з командою Швеції достроково потраплять на Євро-2021 від групи «В».
«Наставник просив нас якнайшвидше забути прикру поразку шведкам і продемонструвати всі наші бійцівські якості. Тож у португалок не було шансів», — резюмувала українська збірниця Діана Мелюшкіна.
Заключний поєдинок відбору проти Грузії вже не мав для українок жодного турнірного значення, проте на прощання «синьо-жовті» переграли й господарок другого з’їзного туру. Тепер українські волейболістки можуть зосередитися виключно на підготовці на ЧЄ, який у вересні проходитиме одразу в чотирьох країнах.
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>
Після міжнародної паузи на матчі збірних провідні європейські ліги повертаються до клубних справ: поєдинки внутрішніх чемпіонатів та Ліги чемпіонів — у самому розпалі. >>