Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
«Золото» й кілька срібних нагород уже вибороли українські майстрині артистичного плавання на чемпіонаті Європи з водних видів. (Фото з фейсбука.)
Коронавірусна пандемія радикальним чином змінила план підготовки спортсменів до Олімпіади в Токіо. Раніше розрахований наставниками календар довелося доповнити роком змагального простою та форсованим підготовчим циклом.
Відтоді, як наприкінці зими МОК зняв суворі обмеження на проведення офіційних змагань, у світі закипіло спортивне життя. По суті, великі міжнародні змагання тепер проходять у режимі нон-стоп.
Цими ж днями в Будапешті триває чемпіонат Європи з водних видів спорту. І тут українська збірна вже встигла розжитися нагородами найвищого ґатунку.
В останнє десятиліття національна команда водних грацій демонструє невпинний прогрес. На чемпіонаті світу 2019 року українським синхроністкам уперше в історії вдалося піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу.
Після того успіху в таборі синьо-жовтих русалок чітко визначили, що на Іграх у Токіо обов’язково боротимуться за медалі, котрих, до слова, представниці українського синхронного плавання (віднедавна воно зветься артистичне) раніше не здобували.
«Срібний» дует Анастасії Савчук та Марти Федіної.
А на ЧЄ-2021 у столиці Угорщини про свій високий потенціал нагадала харків’янка Марта Федіна, котрій вдалося стати першою в технічному «соло».
Заскочити так високо 19-річній українці вдалося не в останню чергу завдяки відсутності в змагальній когорті російських грацій.
Щоправда, і за наявності в турнірному протоколі представниць Росії українські «русалки» демонструють пристойний рівень. Усе та ж Федіна довільну сольну програму завершила другою, відставши від росіянки Варвари Суботіної на 2,7 бала. Так само виграшем «срібла» завершився виступ Федіної в парі з Анастасією Сачук у технічному «дуеті».
Іще один віцечемпіонський титул, пропустивши поперед себе титулованих суперниць з РФ, здобули українські водні грації (Марина та Влада Алексіїви, Федіна, Катерина Резнік, Савчук, Ксенія Сидоренко, Аліна Шинкаренко і Єлизавета Яхно) за підсумками групового виконання технічної програми.
Примітно, що лідерка української збірної Федіна фігурує у всіх медальних сюжетах «синьо-жовтих» у Будапешті. «Із відчуттям важкості просинаєшся після чергового змагального дня. Однак коли виходиш на арену, все це швидко забуваєш і намагаєшся показати лише свій найкращий результат», — зазначила Марта.
А окрім водних грацій, у Будапешті розжитися «золотом» уже встигли й вітчизняні стрибуни у воду. Ксенія Байло та Олексій Середа виграли змагання в міксті.
За спинами молодих українських талантів залишилися потужні дуети з Великої Британії, Росії та Німеччини. При цьому перевага українського дуету над найближчими конкурентами склала цілих 18 балів.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
На нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України – Олександру Усику, "Укрпошта" відкрила передзамовлення . >>
Пристойне падіння рейтингу вітчизняного клубного футболу призвело до того, що в наступному сезоні Україна у Лізі чемпіонів матиме мінімальне представництво. >>