Нацполіція «пресує» Академію аграрних наук: відсторонили керівника, йому загрожують до 10 років тюрми

30.04.2021

Київський апеляційний суд за клопотанням слідчого управління розслідування корупційних злочинів Головного слідчого управління Нацполіції та процесуального керівництва офісу генерального прокурора 28 квітня ухвалив рішення щодо відсторонення від посади керівника Національної академії аграрних наук, повідомила пресслужба НПУ.

 

Нагадаємо, слідчі Нацполіції подали клопотання до суду про обрання директору Національної академії аграрних наук України Ярославу Гадзалу запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення його від посади.


Керівника НААН України підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Зокрема, директор сприяв у призначенні на посаду керівника одного з державних підприємств, що входять у структуру НААН України.

 

У свою чергу, новопризначений керівник мав не перешкоджати укладанню договорів про спільну діяльність між держпідприєм­ством та конкретно визначеними суб’єктами господарської діяльності.


Також правоохоронці встановили, що підозрюваний сприяв зарахуванню цієї ж особи до списку претендентів на заміщення вакансій академіків і подальшій передачі відповідних матеріалів на розгляд Президії НААН. За свою допомогу фігурант отримав «подяку» — елітний позашляховик.


За прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років iз позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років iз конфіскацією майна.


У листопаді минулого року слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України викрили керівників Національної академії аграрних наук України та структурних підрозділів, які налагодили схему розкрадання та привласнення майна академії. Тоді під час обшуків у приміщенні НААН поліцейські вилучили арсенал зброї.

 

Тетяна МІЩЕНКО