Пристрасті за «Золотим м’ячем»: чому церемонія-2024 стала скандальною
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
У складах українських хокейних команд грає чимала кількість іноземців. (Фото з сайта УХЛ.)
Тижневу паузу, котра в очікуванні фінального протистояння між «Донбасом» та «Соколом» триває в українському хокеї, заповнили дебати представників ФХУ та УХЛ щодо регламенту наступного чемпіонату країни.
На вимогу вітчизняної хокейної федерації до клубів-учасників ЧУ зменшити кількість іноземців у заявці на гру до десяти осіб там отримали відмову, після чого президент ФХУ Георгій Зубко заявив, що в такому випадку його структура готова забрати в УХЛ права на проведення турніру й самостійно організовувати національні клубні баталії.
«Головним пріоритетом Федерації хокею України є покращення виступів нашої національної команди на міжнародній арені, а також захист інтересів і прав українського гравця. ФХУ занепокоєна ситуацією, що склалась у чемпіонаті України з хокею з шайбою серед чоловіків, оскільки національна першість не сприяє поліпшенню підготовки головної команди країни», — йдеться у заяві.
Георгій Зубко вважає, що надмірна кількість легіонерів в українському хокеї не дає можливостей вітчизняним спортсменам розвиватися в клубах.
Приміром, фіналісти нинішнього чемпіонату — «Донбас» та «Сокіл» — у своїх складах мають 18 та 14 іноземців відповідно. «Кременчук», якому за підсумками сезону доведеться скласти чемпіонські повноваження, володів контрактами з 16 легіонерами.
За новачків УХЛ — «Маріуполь» та «Краматорськ» — у поточному чемпіонаті виступали по 14 закордонних хокеїстів. А в заявці на сезон «Крижаних вовків», які завершили «регулярку» на останньому місці, закордонний легіон нараховував 17 осіб.
Єдиною ж командою, повністю зібраною з українських хокеїстів у ЧУ-2020/2021, був «Білий барс» із Білої Церкви. «Такої диспропорції немає в жодній лізі світу», — наголошує Зубко й обіцяє детально проаналізувати організаційну, нормативно-правову, маркетингову та спортивну діяльність Української хокейної ліги, котра в останні п’ять років проводить чемпіонат країни.
Така позиція нового керівництва ФХУ неабияк обурює генерального директора УХЛ Сергія Варламова: «Сьогодні, тиснучи на патріотизм, федерація, відверто кажучи, намагається приховати свою повну бездіяльність. За п’ять років ми підняли з колін вітчизняний хокей. За цей час Ліга в повному обсязі несла на собі всі витрати».
При цьому Варламов пропонує згадати останній, організований ФХУ, чемпіонат країни, в якому змагалися лише чотири команди, а самі змагання тривали півтора місяця. Утім Георгій Зубко переконує, що ФХУ як єдиний існуючий організатор ЧУ має всі можливості «достойно, спокійно й на якісному рівні провести чемпіонат».
А дивлячись за протистоянням ФХУ та УХЛ, варто пригадати атмосферу, котра супроводжувала прихід Зубка на пост очільника вітчизняного хокейного господарства.
Незадовго до Генерального конгресу ФХУ, де на безальтернативній основі відбулося обрання Зубка, переважна більшість клубів УХЛ виголосили заяву-ультиматум, у якій вимагали реформи ФХУ, нових демократичних виборів її президента, погрожуючи в протилежному випадку зупинити чемпіонат.
І хоча напередодні президентських виборів за посередництва «спортивного» міністерства ФХУ та УХЛ начебто знайшли компроміс, ситуацію повною мірою він не заспокоїв.
Георгій Зубко каже, що у Ліги та Федерації існують світоглядні розбіжності. На його думку, в нинішньому вигляді, з існуючим регламентом, маємо фактично антиукраїнський чемпіонат, тому президент ФХУ вимагає, аби нові правила проведення ЧУ були узгоджені та затверджені його організацією.
До того ж, окрім легіонерського ліміту, федерація вимагає від УХЛ визначити в своєму змагальному календарі чіткі міжнародні паузи для підготовки збірної України, а також встановити дату завершення ЧУ за 15 діб до старту світової першості.
Зауважимо, що в нинішньому році, як, до слова, й торік, матчі національних збірних у третьому за силою дивізіоні планети, де наразі перебуває українська команда, скасовані через коронавірусну пандемію. Вийти ж на планетарний рівень цього року зможуть лише збірні елітного дивізіону.
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>
Після міжнародної паузи на матчі збірних провідні європейські ліги повертаються до клубних справ: поєдинки внутрішніх чемпіонатів та Ліги чемпіонів — у самому розпалі. >>