Проєкт системи оповіщення Полтавської тергромади розроблять за 1 копійку: чому така ціна?
Проєкт системи оповіщення Полтавської територіальної громади обійдеться місцевому бюджету в 1 копійку. >>
Костянтин Джеджеря з «власною» надмогильною плитою.
Реальна містика сталася в селі Малий Тростянець, що на Полтавщині. 37-річний Костянтин Джеджеря за два дні до свого дня народження дізнався, що за документами він мертвий...
Чоловік має власне свідоцтво про смерть, а на кладовищі лежить навіть могильна плита, де написане його ім’я.
Про те, що він мрець, дізнався випадково. Якби Костянтин не порушив ПДД і його не зупинила поліція, коли був за кермом, то, напевно, чоловік і не знав би, що за документами давно його вважають небіжчиком.
Поки патрульні перевіряли документи та складали протокол, порушник обмірковував, скільки ж доведеться викласти грошенят із гаманця за штраф.
Та ще й отака оказія сталася не коли-небудь, а напередодні дня його народження. Настрій був зіпсований, проте чоловік і гадки не мав, що за новини чекають його попереду.
Костянтин не без хвилювання згадує той день, коли жахлива звістка впала як сніг на голову:
— Поліцейський запитує: «Ти добре стоїш?» Відповідаю: «Так». І тут він каже: «Я тебе порадую: ти вважаєшся мертвим!»
Я чекав почути що завгодно, але щоб таке... І запитав у правоохоронця: «Як таке може бути?!»
Виявилося, що за документами Костянтин Джеджеря помер ще рік тому від пневмонії. І у листопаді 2019 року перша міська лікарня видала свідоцтво про його смерть. Як могла трапитися така оказія?
Насправді ж у тій могилі похований рідний брат Костянтина — Олександр Олександрович Сокіл.
Саме він і відправив чоловіка «на той світ». Як виявилося, брати не спілкувалися протягом тривалого часу, тож рідня не знала про місце перебування Олександра.
Потрапивши до лікарні з запаленням легень, чоловік навмисно вказав не свої дані, а Костянтина, оскільки перебував у розшуку за скоєний злочин. Уранці Олександра не стало. А оскільки документи, що посвідчують особу, померлий не надав, лікарі повідомили правоохоронцям ті дані, що назвав небіжчик перед смертю.
Слідчі швиденько закрили справу за фактом смерті пацієнта в лікарні, проте інформацію не перевіряли й особу померлого не встановлювали. Відтак у документи потрапили несправжні дані померлого.
Речник Нацполіції Полтавщини Юрій Сулаєв повідомив:
«Поліція з’ясовує ситуацію. Оскільки матеріали були надані медичними працівниками, відомості про померлу особу до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносились на підставі інформації, зазначеної у медичній картці стаціонарного хворого КП 1-ї міської клінічної лікарні Полтавської міської ради».
Цікаво, що завадило слідчим здійснити пошук родичів небіжчика через сільські ради Полтавської області чи через соціальні мережі? Адже прізвище Джеджеря не є досить поширеним у нашій місцевості, тож ніякої плутанини не виникло б.
І якби було проведено всі слідчі дії на встановлення особи померлого, то, напевно, відшукали б і номери телефонів рідні. І тоді Олександра проводили б в останню путь родичі, брати і сестри, а не міська рада.
Та й поховали б його у рідному селі, а не в тому місці кладовища, що в Розсошенцях, де ховають безхатьків чи тих, кого не забрали з моргу. Можливо, і самого Костянтина знайшли б, живого і здорового.
Довгий час чоловік не міг зібратися з думками і не знав, що ж робити далі, адже за всіма документами він — мрець. Проте зрозумівши, що мовчати про цю ситуацію не можна, звернувся до правозахисних організацій.
І невдовзі прокуратура визнала рішення слідчого про закриття кримінального провадження по цій справі незаконним.
Було проведено опізнання трупа за світлинами за участi Костянтина та сестри. В особі померлого вони визнали свого брата Олександра і на його могилі вже встановили хрест з іменем справжнього покійного.
А як щодо Костянтина? Тепер чоловіку доведеться скасовувати запис про свою смерть через суд.
— Оскільки факт смерті Олександра Сокола не зареєстрований, необхідно вносити виправлення в лікарське свідоцтво та через суд встановлювати сам факт смерті цієї особи, — каже Дар’я Малинникова, адвокатеса Костянтина Джеджері.
— Та в Держреєстрі актів цивільного стану Костянтин Джеджеря досі вважається мертвим. Цей запис потрібно скасувати. Тобто необхідно вилучити відомості про смерть Джеджері Костянтина Васильовича з Державного реєстру актових записів та відновити його права, адже за документами людина юридично померла.
У даний час ми працюємо над підготовкою документів до суду. Наразі чекаємо офіційну відмову з РАЦСу про те, що вони самостійно не можуть внести виправлення, проте з прокуратури вже отримали документи, що необхідні для анулювання свідоцтва про смерть Костянтина. Після чого буде направлена позовна заява до суду.
...Прийшов, назвав, і тебе вже поховано. Так через чиюсь похибку та непрофесіоналізм за мить iз ніг на голову перевернулося життя Костянтина Джеджері. І якби не несправність датчика автомобіля, з якого все почалося, хто знає, який поворот міг би бути в цій історії...
Проєкт системи оповіщення Полтавської територіальної громади обійдеться місцевому бюджету в 1 копійку. >>
Ледь не щомісяця сироварка Лідія Корсун із Лазірок Лубенського району на Полтавщині дивує своїх покупців новими смаками й кольорами домашніх сирів. >>
У ліцеї Терешківської громади Полтавського району є медичний кабінет, душ, тренажерна зала, фонтанчики з питною водою. >>
Увечері 7 листопада працівники ДБР затримали в Полтаві трьох чоловіків, причетних до побиття в ресторані молодого киянина. >>
Презентація згаданої книжки, ініціатором створення якої є ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», що з 2014 року документує воєнні злочини агресора та злочини проти людяності, відбулася у приміщенні Полтавського академічного обласного театру ляльок. >>
У Терешківському ліцеї, що є опорним навчальним закладом Терешківської територіальної громади Полтавського району, учитель інформатики Віталій Помаз розробив комп’ютерну програму «Шкільна їдальня», що дає змогу батькам замовляти сніданки, обіди для своїх дітей із телефона через мобільний застосунок. >>