Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Юні художниці надихаються роботами відомих майстрів.
Тут народжуються диво-вироби з небаченими в природі рослинами та істотами: із птахами, схожими на квіти, і квітами, схожими на живих істот.
А ще — кухлі, тацi, скрині, жіночі прикраси й сила-силенна інших виробів...
Усе це не раз полонило серця відвідувачів виставок у Парижі, Лондоні, Вашингтоні, Мілані, Афінах, не кажучи вже про Київ, Львів, Івано-Франківськ, Полтаву...
Один із холів штаб-квартири Організації Об’єднаних Націй прикрашають вироби, розписані петриківськими майстрами, зокрема народними художниками України Ганною Самарською, Марфою Тимченко та Андрієм Пікушем.
Петриківський декоративний розпис завоював собі широку славу. Отож сюди, в селище під Дніпром, приїжджають із різних куточків Європи — і білоруси, і вірмени, і литовці, і естонці. Буває, просто подивитися.
Частіше — щоб навчитися унікального розпису. У місцевому професійно-технічному училищі № 79 їм допомагають у цьому талановиті майстри — уже згаданий Андрій Пікуш, Людмила Горбуля, Людмила Олійник та інші.
У кожного майстра свій творчий почерк, своє розуміння краси й мистецтва. Наприклад, Андрій Пікуш будує орнаментальні форми своїх виробів вільно, широко.
У Марфи Тимченко вироби відзначаються образністю й раціональністю. Та в усіх роботах відчувається одна й та ж школа, чудові народні традиції.
Кожен із нас, сущих, шукає свою дорогу до Божої істини, до душевної рівноваги. Петриківським майстрам же маємо вклонитися за творення особливого естетично-філософського простору, неповторної аури, що належить завтрашньому дню, який обов’язково буде щасливим!
Костянтин БОБРИЩЕВ
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>