«Чи приведуть американці до влади свого «фашиста Гітлера»?»
Поділитися своїми думками на цю тему я вирішив у зв’язку з тривожною інформацією, яка надходить зі США, де завершується виборча президентська кампанія і тими заявами, які там лунають. >>
Лідер перегонів.
Довготривала епопея з виборами ректора Київського національного університету ім. Тараса Шевченка нарешті скінчилася в другому турі перевиборів 24 березня: проректор із науково-педагогічної роботи, кандидат філософських наук, професор Володимир Бугров став переможцем виснажливих «перегонів».
За професора Бугрова проголосували 74,31% від загальної явки виборців, це — 1 тис. 944 голоси.
А другий кандидат на престижне крісло очільника КНУ, професор кафедри фінансів цього ж університету Олександр Рожко, набрав лишень 20,45% (535 людей, що прийшли на вибори, його підтримали).
Як повідомили представники виборчої комісії, загальна явка виборців становила 2 тис. 616 осіб, тобто лише 63,2% від заявленої кількості в 4 тис. 139 особи.
Напередодні останнього «бою» пан Бугров так аргументував виборцям необхідність проголосувати саме за нього: «Інколи говорять, що ректор має бути науковцем чи таке інше, але ні.
Ректор повинен бути управлінцем: він повинен знати, як розподіляти повноваження, делегувати їх. Друга якість — патріотизм. Третя — чесність. Я вважаю для себе абсолютно некоректним, коли людина неакадемічним шляхом отримує кошти з університету. Ми повинні створити умови, щоб кожен представник університету (викладач, співробітник, науковець, студент) мав можливість чесно заробляти».
Додамо, що новоспеченому ректору КНУ — 54 роки, 29 із яких пан Бугров працює в системі освіти. Він — автор понад 100 наукових та навчально-методичних праць.
Згідно з декларацією за 2019 рік, Бугров має: автомобіль Mitsubishi Outlander 2016 року випуску; майже 245 тисяч гривень, 700 доларів та 188 євро на банківських рахунках; 50 тисяч гривень, 5 тисяч доларів, 4 тисячі євро, тисячу британських фунтів та 320 швейцарських франків готівкою, а ось власної нерухомості, згідно з поданим ним документом, не має.
Нагадаємо, що перші вибори ректора КНУ імені Тараса Шевченка відбулися 25 листопада 2020 року. У першому турі жоден із десяти кандидатів не набрав необхідної кількості голосів.
У другий тур 4 грудня пройшли проректор із науково-педагогічної роботи КНУ Володимир Бугров та директор науково-навчального «Інституту геології» КНУ Сергій Вижва. Оскільки жоден із цих кандидатів не набрав понад 50%, було вирішено провести нові вибори.
У першому турі нових виборів, який відбувся 17 березня, за крісло ректора змагалися шість кандидатів.
Серед них — доктор психологічних наук, професор Сергій Болтівець, кандидат філософських наук, професор Володимир Бугров, доктор геологічних наук, професор Сергій Вижва, доктор історичних наук, професор Володимир Литвин, а також доктор економічних наук, професор Олександр Рожко та доктор соціологічних наук, доцент Ірина Чудовська. У другий тур пройшли кандидат філософських наук, професор Володимир Бугров (44,04%) та доктор економічних наук, професор Олександр Рожко (15,2%).
Зауважимо, що одразу після поразки 17 березня у змаганнях за крісло ректора КНУ відомий одіозний претендент, колишній голова адміністрації президента та Верховної Ради України, Володимир Литвин вийшов із наглядової ради університету Шевченка.
При цьому він невдоволено заявив, що тепер йому не дозволять навіть наближатися до університету, й висловив сподівання, що «колективу вистачить волі, аби протистояти неминучому сповзанню університету в сіру зону».
Поділитися своїми думками на цю тему я вирішив у зв’язку з тривожною інформацією, яка надходить зі США, де завершується виборча президентська кампанія і тими заявами, які там лунають. >>
У керівній партії Грузії "Грузинська мрія" заявили, що не будуть відкликати закон "Про прозорість іноземного впливу", який став однією з причин погіршення відносин країни із західними партнерами і замороження руху країни в ЄС. >>
Результати референдуму щодо євроінтеграції Конституційний суд визнав дійсними. Так, до Конституції Республіки Молдова внесуть положення про те, що вступ Молдови до ЄС стає незворотною метою. >>
До прокуратури для надання свідчень у справі про ймовірні фальсифікації під час виборів у Грузії викликають Президентку Грузії Саломе Зурабішвілі. >>
Старша школа скоро зміниться, повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України. >>
Увечері 27 жовтня Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила про невизнання парламентських виборів, які назвала "російськими", та закликала людей вийти на масові протести. >>