Смілянину Олександру Прилуцькому пересадили серце від донора з Умані
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
Негативні емоції перед сном шкодять повноцінному відпочинку. Тому вчасно пробачайте образи і не сваріться на ніч. (Фото з сайта son365.online.)
Чи замислювались ви коли-небудь над тим, як деякі звички підступно крадуть нашу життєву енергію?
Скажімо, вранці абсолютно немає сили на те, щоб підняти себе з ліжка, а ранкову пробіжку ж ніхто не відміняв.
Однак ви повертаєтесь зі стадіону, не збагатившись бадьорістю і не відчувши приливу сил, а сонними і змученими.
А потім в офісі вас увесь час хилить на сон, тоді як конче необхідно зосередитися над важливою роботою. І майже падаєте з ніг, повертаючись увечері додому. Знайомі відчуття?
А виявляється, дуже часто причиною такого стану є звичка не висипатися. І це — лише одна краплинка верхівки айсберга під назвою «підступні звички». Спробуймо з ними поквитатися.
Ділові й активні люди часто нарікають на брак часу. «От якби в добі було не 24 години, а хоча б удвічі більше, то точно б усе встигали», — кажуть вони жартома.
І часто просто забирають час у сну — по кілька годин щодня, аби завершити «вкрай невідкладні справи». А нерідко — навіть ті, що могли б спокійно почекати до ранку. І навіть не помічають, як марнують час...
Психологи, лікарі-фізіотерапевти закликають таких «надто активних» схаменутися, адже повноцінний сон, що здатен відновити сили, має тривати вісім годин. Завважте: існує так званий біологічний ритм, за яким у певний час доби працює під навантаженням конкретний внутрішній орган організму, і є час для його відпочинку.
Якщо ми ці ритми порушуємо, то завдаємо організму величезної шкоди. Спати необхідно за сонцем: прокидатися на світанку і йти до сну разом із заходом сонця. Або хоча б максимально наближатися до цих часових орієнтирів. Таким чином з’явиться шанс змінити прикру звичку на здорову — «традицію» спати вдосталь і з користю для організму.
Дієтологи кажуть, що їжа, яка потрапила в наш організм після 19-ї години вечора, не може повноцінно засвоїтися, відтак гниє й отруює організм. Лікарі апелюють до нашого здорового глузду: дайте можливість органам відпочити, очиститися, розслабитися. Але що ж робити з апетитом?
Спробуйте перехитрити його за допомогою такого напою — чайну ложку висівок залийте склянкою теплої води, дайте постояти хвилин 15-20, випийте. Окрім того, що висівки збагатять організм комплексом вітаміну В, так ще й, набухаючи, заповнюють шлунок, відтак «недоречне» відчуття голоду вдасться обдурити.
«Ранок мудріший за вечір» — пам’ятаєте такий вислів? Справді, вранці людина життя сприймає інакше, сповнена сил (якщо, звісно, достатньо відпочила вночі, відмовившись від звички не досипати).
Тож коли ввечері, стомлені після робочого дня, замість розслабитися і готуватися до сну ви затіваєте родинні суперечки, то неабияк перевантажуєте нервову систему.
Лікарі просять пам’ятати: сон не прийде, якщо у вас прискорене серцебиття, підвищений тиск, коли вас розривають почуття злості, образи або суму. Навіть найбільш неприємна тема для обговорення вранці забере у вас значно менше здоров’я, ніж увечері, переконані психологи.
Варто тільки «зачепитися» за якийсь сюжет — і вже несила відірватися від телевізора. Знайома ситуація? Ми самі часто не помічаємо, як швидко минає час під час перегляду цікавих фільмів чи телепередач. А тим часом збігають безцінні години для здорового сну. Але ж ви не можете іти в ліжко, «ще раз» не переглянувши останніх новин? Як чекати снів, доки не прочитали в інтернеті, що цього дня винайшли вчені, чи вчергове піднімуть комунальні платежі? Ось так потроху «зачіпаємося» за актуальні і «безкінечно цікаві» новини і не помічаємо, що вже далеко за північ.
Окрім того, після такого чтива відразу й не заснеш. То ж чи варто дивуватися, що на ранок знову почуваємося розбитими? Психологи радять ставити будильник на десяту годину вечора, аби вимкнути телевізор, комп’ютер і вчасно лягти спати. Дозвольте собі такий «експеримент» хоча б упродовж тижня — і зрозумієте, де «ховалися» ваші сили.
Як відомо, лікарі радять спати на зручному матраці в зручній позі. Тому що, згорнувшись клубочком на складеному дивані з підлокітником замість подушки, ви ризикуєте прокинутися з різким болем у шиї і загалом — розбиті і знесилені.
Які б екстремальні перепони не стояли на шляху до нормального відходу до сну — постарайтеся все-таки роздягнутися і лягти у ліжко. Вранці прокинетеся свіжими і бадьорими.
А ось це ніяка не примха дієтологів, як дехто скептично думає. Необхідність пити воду щодня і в достатній кількості — аксіома. Її дотримання збереже важливий для організму баланс рідини.
Вода, вимиваючи з нашого організму шлаки і токсини, сприяє його оздоровленню, бадьорості, гарному настрою. Суглоби і сухожилля працюватимуть безвідмовно, шкіра матиме сяючий здоровий вигляд, самопочуття буде гарним.
А ще є теорія що вода як носій інформації здатна забрати з організму всі наслідки переживань, негативних емоцій, наповнивши свіжими силами для продуктивного дня.
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
В Україні все ще триває важка кровопролитна війна, й уже достатньо довгий час для того, щоб можна було однозначно сказати, що це боротьба з ворогом українського народу за власне виживання й існування як нації. >>
У навколишньому середовищі за допомогою штучного інтелекту вчені знайшли 70 тисяч невідомих вірусів. >>
По всьому світу лише 1 з 10 дітей мають достатньо фізичної активності, сну і проводять зі смартфонами небагато часу – таку невтішну статистику виявили науковці. >>
У часи війни критично важливо забезпечити поранених військових ефективними засобами для реабілітації. Лікарня в Ковелі, завдяки новітньому обладнанню від польської компанії Vizion, допомагає відновлювати рухові функції пацієнтів із травмами кінцівок. >>