Україна без Генпрокурора: Зеленський підписав указ про звільнення Костіна
Указ про звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора 31 жовтня підписав Президент України Володимир Зеленський. >>
Партія влади — «Слуга народу» не розуміє, які саме порушення вони допустили, що в кінцевому підсумку призвело до зупинки державного фінансування політсили.
Але готові їх вивчати та усувати.
Днями голова НАЗК Олександр Новіков наказав зупинити державне фінансування партії «Слуга народу» у зв’язку з виявленими порушеннями.
Зокрема, Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки кримінальних правопорушень у звітах «Слуги народу» — за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії), ч. 5 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Утім подібні порушення виявленні не лише у президентської партії, а ще й у звітах «Конгресу українських націоналістів» i «Блоку Вілкула «Українська перспектива».
Загалом НАЗК знайшло порушення порядку подання фінансового звіту в 11 партій, серед яких також «Рух нових сил Михайла Саакашвілі»; «ВО «Свобода»; «Важливий кожен»; «ВАРТА»; «Соціал-патріотична асамблея слов’ян»; «Нова демократія»; «Громадська сила»; «Команда Андрія Балоги».
Наразі агентство направило до суду адміністративні протоколи щодо керівників цих партій.
Керівництво «слуг» виявилося не здатним пояснити скандал щодо державного фінансування. Адже порушення виявили не в якоїсь партії з низькими рейтингом, а в партії влади, яка ще має монобільшість у Раді.
Голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко в коментарях ЗМІ спромігся лише заявити, що вони «вивчають повідомлення НАЗК про зупинку державного фінансування через ознаки порушення порядку подання фінансового звіту партії про майно, доходи, витрати й зобов’язання фінансового характеру».
«Ми розбираємося зараз. Хочемо почитати, що вони кажуть нам, і будемо тоді реагувати. Треба зрозуміти, як це працює: є зупинка, є скасування. Скасування — це якщо партія не надала пояснень, не виправила ситуацію, тоді на наступний квартал вони можуть скасувати. А наразі вони пишуть, що призупинено процес фінансування», — прокоментував він ситуацію «Радіо «Свобода».
І додав, що «слуги» вже отримали виділені державою кошти на перший квартал поточного року, тому й припускає, що рішення НАЗК може стосуватися другого кварталу. Тож пан Корнієнко обіцяє, що всі порушення буде усунено.
Зауважимо, що наприкінці лютого стало відомо, що кожен місяць в інтересах партії «Слуга народу» на рахунок американських лобістів Finsbury Glover Hering перераховується 50 тисяч доларів. За це компанія має надавати «стратегічне консультування та підтримку», зокрема «Слузі народу», — з метою «налагодження відносин України зі Сполученими Штатами та країнами ЄС».
При цьому жоден iз представників верхівки «слуг» не виявився здатним пояснити, хто ж саме щомісяця сплачує 50 тисяч доларів американцям. Мовляв, партія не наймала лобістів безпосередньо. А контракт із ними в лютому 2021 року підписала громадська організація, засновниками якої є помічники депутатів від «Слуги народу».
Партія «Слуга народу» проведе з’їзд 13 березня, на якому, серед іншого, розглянуть питання змін у системі управління партією, які покликані «зробити політсилу більш сучасною, яка реально об’єднає людей, котрі прийматимуть політичні рішення — як на місцях, так і в центральній владі».
У з’їзді візьмуть участь народні депутати, депутати місцевих рад від «СН», делегати від кожної з областей. З’їзд буде проведено з повним дотриманням карантинних обмежень.
На порядку денному організаційні та програмні питання: обговорення нової редакції Статуту партії та проведення виборів до керівних органів на його основі. А також обговорення нового документа — Доктрини політичної партії «Слуга народу», яка поєднає в собі засадничі та практичні питання майбутньої діяльності партії.
За словами голови партії Олександра Корнiєнка, депутати Верховної Ради, міністри, а також понад 7 тисяч місцевих депутатів усіх рівнів, голів ОТГ, мерів «готові разом рухатись уперед для втілення принципів та ідей президентської та партійної програм».
Указ про звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора 31 жовтня підписав Президент України Володимир Зеленський. >>
Україна просила забезпечити її далекобійним озброєнням, зокрема, далекобійними крилатими ракетами Tomahawk, але це була конфіденційна інформація між Україною і Білим домом >>
Радісні обійми та потиски руки путіну, якому Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт, Генсеком ООН Антоніу Гутеррешем у Казані на саміті БРІКС викликав обурення у здорової частини світу. >>
Генсеку ООН Антоніу Гутеррішу президент Володимир Зеленський відмовив у візиті до України. >>
На другий день саміту БРІКС у Казані (Республіка Татарстан),прийняття Казанської декларації 23 жовтня, продемонструвало, що росія ще не заручилася міжнародною підтримкою і не створила альтернативної структури безпеки, якої бажає Кремль. >>
На горизонті майорять вибори. Фактично передвиборча агітація почалась 16 жовтня, коли президент Володимир Зеленський у парламенті презентував «План перемоги». >>