«Вугледар» та «Скадовськ»: «Дія» запустила дві нові військові облігації
Дві нові військові облігації зʼявилися на порталі держпослуг «Дія». Їх назвали на честь тимчасово окупованих міст — «Вугледар» та «Скадовськ». >>
Традиційне весняне переведення годинників в Україні на літній час, яке цьогоріч повинно відбутися у ніч iз 27 на 28 березня, може стати останнім.
Адже про доцільність такої процедури суперечки точаться вже не один рік: більшість науковців та лікарів вважають, що такі часові «гойдалки» на годину вперед і назад негативно впливають на стан здоров’я громадян.
Зокрема, призводять до зміни біологічних ритмів людини; погіршують самопочуття; знижують працездатність.
Часто в зазначені періоди спостерігається значне загострення хронічних хвороб. Ну й, нарешті, це ніяк не допомагає енергозбереженню. Також дослідження пов’язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем.
Аби уникнути всіх таких неприємностей, в нашій країні планується встановити єдиний київський час, який відповідає теперішньому зимовому (UTC +2), якщо Верховна Рада ухвалить законопроєкт «Про обчислення часу в Україні».
Одним з авторів законопроєкту №4201 є перший віцеспікер ВРУ Руслан Стефанчук. У документі зазначено, що цього року перехід на зимовий час заплановано в ніч із суботи (24 жовтня) на неділю (25 жовтня). Якщо парламент підтримає закон, то це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім.
Стефанчук заявив, що направив листи до Національної академії наук та провідних медичних університетів країни.
«Абсолютно всі, без винятку, висловили підтримку ідеї скасування сезонного переведення годинника, оскільки це негативно впливає на біоритми людини та, відповідно, на її здоров’я», — наголосив політик.
Він також зауважив, що викладений у законопроєкті №4201 підхід відповідає і світовій практиці, й економічна доцільність переведення стрілок годинників не доведена.
Водночас перший заступник голови ВР відзначив, що в разі необхідності при підготовці законопроєкту до другого читання деяким територіальним громадам можуть передбачити можливість запроваджувати регіональний робочий час.
«Також хочу нагадати, що після анексії Криму Російська Федерація одразу ж прийняла рішення та встановила на тимчасово окупованих територіях московський час. Наше завдання — встановити та закріпити єдиний київський час на всій території України без винятку», — підкреслив пан Стефанчук.
Зауважимо, що в Європейському Союзі про скасування щорічного переходу на зимовий і літній час говорять уже не перший рік. А 26 березня 2019 року Європарламент підтримав ідею припинити сезонне переведення годинника з 2021 року.
Щоправда, ці зміни можуть бути й відтерміновані через неузгодженість дій країн щодо часу, за яким жити далі. Станом на 2020 рік 60 незалежних держав (включно з Ватиканом та Палестиною) переводять щороку годинник вперед і назад.
Назар ЗДОРОВИЛО
Дві нові військові облігації зʼявилися на порталі держпослуг «Дія». Їх назвали на честь тимчасово окупованих міст — «Вугледар» та «Скадовськ». >>
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації український роботизований бойовий комплекс Droid TW 12.7, оснащений кулеметом Browning 12.7. >>
Про значне скорочення постачання безпілотників оголосив Китай. Крім того, китайські виробники почали обмежувати продажі в США та Європі ключових компонентів. Це може вплинути на хід війни в Україні, де дрони відіграють ключову роль у боротьбі проти рф. >>
У світі 9 грудня відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Росія передала Україні тіла військовополонених, які начебто загинули внаслідок падіння транспортного літака Іл-76 над Бєлгородською областю у січні 2024-го. >>