Якось мені «по блату» запропонували з'їздити до Єгипту. «Тільки підготуй пошвидше документи. Мандрівка — справжня шара», — репетувала моя подруга. А й справді, за два тижні в Єгипті з клієнта просили півціни. Втім, як і у кожної розсудливої людини, коли їй пропонують щось дороге і задарма, в мене одразу зародилася підозра — розводять. Однак усі мої друзяки, ніби змовившись, запевняли, мовляв, контора перевірена — їдь. Від афери я відмовилася, на жаль... За кордоном агенції «гарячих» мандрівок — нормальне явище.
Першу українську Мережу агенцій «гарячих» путівок, що функціонуватиме у вигляді єдиного в Україні віртуального супермаркета «гарячих» путівок, презентували днями у столиці її засновники спільно з Державною туристичною адміністрацією. На сайті агенції — hottour.com.ua — кожен охочий помандрувати буквально за кілька хвилин може знайти собі «гарячу» подорож за скромними цінами. Єдина умова — всі путівки треба «хапати» одразу, позаяк відклавши подорож на потім, клієнт ризикує її втратити.
«Якщо раніше про нас знала обмежена публіка, то тепер підходящий варіант подорожі можуть знайти собі всі охочі, і то без нашої допомоги — через інтернет», — розповів генеральний директор агенції «гарячих» путівок Равіль Хамітов.
За його словами, ідея створити таке ноу-хау визрівала у нього вже давно, але нагода втілити задуми у життя трапилася лише нещодавно. «В Україні з'явилося багато людей, котрі спроможні заплатити сотню доларів за свою поїздку. Наші клієнти дуже різні люди — від заклопотаних бізнесменів і до студиків, що зриваються компанією на нові місця», — каже Равіль Хамітов.
Супермаркет путівок дозволить клієнтам швидко знаходити собі тур, позаяк пропозицій на сайті «Гарячих мандрівок» аж 12 тисяч, а зібрані вони від більш ніж 280 як українських, так і закордонних туристичних операторів. До того ж на сайті діє пошукова система, за якою клієнт може не тільки переглянути всі пропозиції, а й задати пошук на певну суму. Скажімо, маєте ви в кишені сотню баксів і запитуєте, куди на таку «капусту» можна чкурнути. Як правило, варіантів вам «випадає» неміряно.
Втім є у таких «стрьомних» мандрівок і свої мінуси — зірватися й швидко поїхати за кордон може дозволити собі не кожен. До того ж через неврегульоване українське законодавство в Україні досі не встановлено, хто ж відповідає за якість туристичних послуг — оператор чи посередник. Тому винних у неякісній обслузі може й не знайтися...
«Моя поїздка до Болгарії по «гарячій» путівці, запам'ятається на все життя. А от моя подруга була дуже не задоволена своєю «дешевою» поїздкою до Єгипту. Там її поселили в якомусь «старезному» готелі, що буквально тріщав по швах. І хоча в Києві вона домовилась і про харчування, і про гіда, та якщо перше було паршиве, то другого не було взагалі. Грошей у неї розійшлося більше, ніж пішло б на дорогу мандрівку, та ще й, до всього, в останній день вона отруїлась тамтешніми харчами», — ділиться враженнями 45-річна Ванда Жорнова. Якість «гарячих» путівок жінка випробувала на собі.
Та якби там не було, неприємні пригоди можуть трапитися з кожним і навіть у найдорожчих турах. А новинка, запропонована Агенцією «гарячих» путівок, щонайменше дає шанс людям середнiх статків побачити вимріяний Париж, Єгипет, Флоренцію по «людській» ціні.