Уряду України вдасться домогтися передачi адмiнiстрування iнтернет-домену .ua, — вважає заступник голови Держкомiтету зв'язку та iнформатизацiї України Олег Проживальський. «Створено спецiальну органiзацiю, яка здiйснюватиме адмiнiстрування домену. Право голосу в ній розподілено таким чином: 50 відсотків — це урядовi структури і стільки ж — це асоцiацiї, якi очолюють iнтернет-провайдерiв», — зазначає він. Водночас не всі провайдери підтримують думку про організацію «зверху» компанії «Український мережевий інформаційний центр», що й підкреслив пан Проживальський. Є дехто, хто перебуває в опозицiї, але бiльшiсть ввiйшла до асоціації. «Ми не хочемо узурпувати владу, але уряд повинен брати в цьому участь. Маємо намір відстежувати, аби при розподілі ресурсу було враховано спiльнi iнтереси», — підкреслив заступник голови Держкомітету.
Звісно, таке рішення не підтримує нинішній адміністратор домену ТОВ «Хостмайстер». Це підприємство подало позов до Київського господарського суду з проханням визнати недійсним рішення Кабміну (розпорядження № 447 від 22 липня «Про адміністрування домену .ua»). Інші потужні недержавні оператори ринку також вважають, що домен не повинен бути під контролем державих органів. Представник однієї з інтернет-компаній заявив, що інтернет не повинен підпорядковуватися СБУ та владним структурам. Крім того, міжнародна організація RIPE, яка керує європейським адресним простором глобальної мережі інтернет, також не планує змінювати умови адміністрування ресурсу.
Агенція «Інтерфакс-Україна» повідомляє, що у створеннi нового інтернет-адміністратора, крiм держорганiв, узяли участь Асоцiацiя учасникiв ринку iнтернет України (АУРIУ), до складу якої входять майже 40 невеликих регiональних iнтернет-провайдерiв, Українська iнтернет-асоцiацiя (УНIА), яка об'єднує шiсть київських провайдерiв, переважно державних (у тому числi Укртелеком, Утел та Iнфоком, що належать першому), а також Асоцiацiя операторiв телефонного зв'язку Телас. Створення УМIЦ супроводжувалося скандалом: найбiльша провайдерська асоцiацiя IнАУ, що об'єднує 70 учасникiв ринку, зокрема великих iнтернет-провайдерiв, яка брала участь у переговорах про створення такого центру, заявила, що в документах УМIЦ не вiдображено належно анi iнтереси держави, анi громадськостi.