Тотальний контроль: посилений моніторинг соцмереж мешканців ТОТ проводять російські поліцаї
Випадки арештів українців через дописи у соцмережах почастішали на тимчасово окупованих територіях. >>
Під час панахиди. (Фото Свято-Успенського кафедрального собору Полтави.)
У Свято-Успенському кафедральному соборі ПЦУ в Полтаві відбулася панахида за воїнами, які загинули минулого року в боях iз російськими окупантами та проросійськими сепаратистами.
У приміщенні собору розмістили портрети всіх 56 загиблих військовослужбовців. Серед них одна жінка — старший бойовий медик механізованої роти 93-ї ОМБ Клавдія Ситник (Король) родом iз Харківщини.
До заходу зі вшанування героїв приєдналися родини воїнів, полеглих у різні роки з початку російсько-української війни. Вони тримали в руках портрети своїх рідних.
Були присутні представники Полтавського обласного відділу Міністерства у справах ветеранів України, обласного військового територіального центру комплектування та соціальної підтримки ветеранів, курсанти й викладачі Полтавського військового коледжу сержантського складу Інституту телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут, прихожани собору.
«Оці наші хлопці, дівчата, які віддають життя, виконуючи свій обов’язок — громадський, християнський, людський, — нам мають бути величезним стимулом для змін», — сказав архієпископ Федір, наголосивши, що влаштована панахида — це християнський обов’язок, нагадування всім нам, що російсько-українська війна триває, а ми маємо пам’ятати своїх героїв і те, якою ціною платимо за незалежність України.
Під час проведення літії поіменно згадали полеглих, їхні біографії та обставини загибелі. Серед них і наш земляк — 22-річний мешканець села Вирішальне Лохвицького району Максим Хітайлов.
У квітні 2019-го він, перервавши навчання у Полтавській політехніці, підписав контракт із 72-ю окремою механізованою бригадою імені Чорних запорожців. Служив гранатометником мотопіхотного батальйону запорожців. Загинув у бою на Луганщині 18 лютого 2020 року, коли російсько-окупаційні війська посунули в масований наступ.
Вшанування полеглих відбулося з ініціативи Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті спільно з Полтавською єпархією ПЦУ та профільним міністерством.
Випадки арештів українців через дописи у соцмережах почастішали на тимчасово окупованих територіях. >>
Два склади нових пасажирських вагонів (по п’ять у кожному), виготовлених на ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», здійснили пробігові випробування за маршрутом Кременчук—Полтава—Кременчук. >>
ОСУВ "Хортиця" вранці в субуоту, 14 грудня, повідомила, що противник покращив тактичне положення в районі Пушкіного, Піщаного, а також західніше і східніше населеного пункту Шевченко на Донеччині. >>
За повідомленнями Полтавської обласної прокуратури та УСБУ в Полтавській області, правоохоронці викрили професора одного з полтавських приватних вишів, який організував кілька схем ухилення від мобілізації. >>
У Полтавській області в колишнього посадовця Головного управління Державної казначейської служби знайшли необґрунтовані активи на мільйони доларів США. Правоохоронці розслідують справу за фактами незаконного збагачення й «відмивання» грошей. >>
Служба безпеки та Національна поліція затримали 5-х молодиків, які на замовлення російських спецслужб вчиняли підпали у трьох регіонах України. >>