Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Всесвітньо відомий майстер i його роботи. (Фото надане Канівською міською радою.)
Музей народного художника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Івана Марчука вирішила відкрити міська влада у Каневі.
Таку новину озвучив нещодавно міський голова Канева Ігор Ренькас.
Як повідомляють у Канівській міській раді, з приміщенням майбутнього музею визначилися. Його планують розмістити у колишньому районному будинку культури, який із запроважденням адміністративної реформи та ліквідацією Канівського району переходить до комунальної власності міста.
За словами міського голови Ігоря Ренькаса, хоча в центрі Канева вже є міський будинок культури, але після завершення довготривалого будівництва Шевченківського культурного центру ще одна будівля, зокрема будинок культури, місту не потрібна.
«Приміщення це цікаве. До того ж розташоване воно в історичній частині нашого міста, поруч з Успенським собором, датованим ХІІ століттям, меморіальним парком, музеєм народного декоративного мистецтва. Тож у нас виникла ідея відкрити тут iще один музей і присвятити його творчості народного художника Івана Марчука», — зазначає Ігор Ренькас.
У міській раді кажуть, що Іван Марчук iз 2018 року є почесним громадянином Канева і неподалік Тарасової гори має власне помешкання та проводить багато часу в місті. Як зізнався сам художник, Канів для нього є джерелом натхнення для творчості. Серед його робіт можна знайти й ті, які він присвятив Каневу, на яких, зокрема, зображено й знайомі для містян старовинні вулички.
«Творчістю Івана Марчука захоплюється, без перебільшення, весь світ, але в Україні досі не відкрито жодного музею Івана Степановича», — наголошує міський голова Канева Ігор Ренькас. І додає, що для канівчан буде честю виправити цю помилку і стати першим містом, де відкриють такий музей.
«Свою ідею ми вже озвучили представникам самого художника й отримали схвальні відгуки. Також звернулися до міністра культури й інформаційної політики України Олександра Ткаченка», — зазначає Ігор Ренькас.
Він говорить, що наразі будівля колишнього районного будинку культури поки не пристосована для розташування в ній музею. Але проведення ремонту дасть змогу не тільки відкрити перший в Україні музей Івана Марчука, а й у подальшому організовувати тут проведення творчих вечорів, фестивалів та інших культурних заходів, що зацікавить і українське суспільство, й іноземних поціновувачів мистецтва.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>