На Черкащині у Корсунь-Шевченківському лісництві цієї сніжної пори тамтешні лісівники активно підгодовують диких тварин сіном, гіллячковим кормом та зерном.
«У зимовий період лісові мешканці потребують особливої уваги і турботи. Адже морозні та сніжні погодні умови значно ускладнюють добування дикими тваринами кормів», — говорить «УМ» Наталя Сегеда з обласного управління лісового та мисливського господарства.
Окрім того, корсунські лісівники застосовують і мінеральну підгодівлю, додаючи у лісове меню так звані солонці з кухонної солі. Така підгодівля добре впливає на організм тварин, зміцнює і підсилює захисні властивості.
«Людська допомога в таку пору просто необхідна, в іншому випадку більшість диких тварин може загинути. Тож ми дбаємо, щоб у спеціально відведених місцях звірі могли поласувати розкладеними для них харчами», — додає інженер з охорони та захисту лісу Корсунь-Шевченківського лісгоспу Олександр Ткач.
Наталя Сегеда каже, що викладення корму проводиться в малодоступних для сторонніх очей місцях концентрації тварин, там, де вони почуваються вільно.
Також лісівники ретельно стежать за тим, аби скупчення звірів не приваблювало браконьєрів. Для цього постійно проводяться рейди — перевірки з виявлення порушників правил полювання.
До речі, черкаські лісівники днями закінчують у лісах цьогорічний облік диких тварин і вже незабаром оприлюднять узагальнені дані про динаміку чисельності лісових тварин.
Для цього працівники використовували авіаоблік, анкетноопитовий, шумовий прогон на частині території, зимовий маршрутний облік слідів тварин, дворазовий маршрутнооблоговий облік по слідах, підрахунок мисливських тварин на місцях зимових скупчень, на місцях підгодівлі, на норах, хатках, у місцях зимівлі, а також за допомогою фото та відеопасток.