Хоче закінчити війну: Трамп чекає на зустріч із Путіним
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
Президент США Джо Байден і держсекретар Ентоні Блінкен.
В американській адміністрації розглядають можливість підключитися до «нормандського формату» для скорішого вирішення конфлікту на Донбасі, повідомляє німецьке видання «Шпігель».
Однак ця ініціатива не знаходить підтримки в Німеччині.
За словами експертів, входження Вашингтона в «нормандський формат» не знаходить схвалення з боку його учасників, оскільки США можуть встановити повний контроль над ситуацією.
За даними видання, Байден і держсекретар Ентоні Блінкен висловлюють невдоволення роботою «нормандського формату», оскільки за останні шість років домогтися значного прогресу так і не вдалося.
Журналісти звернули увагу, що в 2014 році, ще в період президентства Барака Обами, Сполучені Штати залишили вирішення української кризи Європі. До того ж, як зазначено в матеріалі, під тиском канцлера ФРН Ангели Меркель Обама навіть не почав поставляти зброю українській армії, що стало причиною для невдоволення з боку Байдена, який тоді був віцепрезидентом.
Тепер, згідно з даними видання, Байден розраховує, що участь Вашингтона в переговорах посилить тиск на Москву і тоді вона погодиться вирішити конфлікт мирно.
Офіційно про намір брати участь у «нормандському форматі» нова американська адміністрація наразі не повідомляла. Як зазначено в матеріалі «Шпігеля», якщо такий намір і є, то він не викликає захоплення у федерального уряду Німеччини.
«Врешті-решт, це може призвести до того, що президент Росії Володимир Путін повністю відмовиться від «нормандського формату», — наголошується в публікації.
До речі, в ФРН раніше висловлювалися проти входження США. Наприклад, таку заяву в жовтні 2019 року зробив член комітету з міжнародних справ Бундестагу ФРН Родеріх Кізеветтер. «Я думаю, що це європейський формат і він повинен залишитися європейським», — заявив Кiзеветтер в інтерв’ю РІА «Новості».
Натомість українська сторона підтримує ідею вступу в цей формат Сполучених Штатів. Про це, зокрема, в середині січня цього року говорив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, такий формат буде набагато «кориснішим та ефективнішим».
Водночас він визнав, що для залучення в новий формат США свою згоду повинні дати всі інші його учасники.
Що стосується позиції Росії в питанні зміни списку учасників «нормандського формату», то в липні 2019 року тодішній заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін в інтерв’ю РІА «Новості» заявив, що Москва не заперечує проти ініціатив щодо розширення за рахунок Сполучених Штатів.
При цьому він зазначав, що Франція і Німеччина теж повинні бути з цим згодні, а поки, за його словами, такої впевненості немає.
Заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жарихін також звернув увагу, що не всі сторони «нормандського формату» підтримають ідею входження в нього США. «Все, що США можуть робити з «нормандським форматом», — блокувати виконання рішень «четвірки» і Мінських угод. Поки від США виходило, скоріше, гальмування вирішення проблеми», — сказав експерт «Газеті.Ru».
Він пояснив небажання Німеччини розширення «нормандського формату» за рахунок США тим, що це може перетворити його на майданчик для з’ясування стосунків між Росією і Сполученими Штатами. Німеччина і Франція при цьому, за словами Володимира Жарихіна, відійдуть на другий план. До того ж ситуація, як зазначив експерт, ускладнюється тим, що США мають значно більший вплив на Україну в порівнянні з Євросоюзом.
«Новий день» у відносинах України і США
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів першу телефонну розмову з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном. Як повідомляє пресслужба МЗС України, співрозмовники підтвердили важливість зміцнення стратегічного партнерства України та США.
«У наших відносинах починається новий день», — зауважив Дмитро Кулеба.
Держсекретар США запевнив у непохитній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, євроатлантичних прагнень нашої держави.
Пан Блінкен також наголосив, що санкції проти Росії за її агресію на Донбасі та в Криму мають залишатися до повного виконання Москвою своїх зобов’язань із мирного врегулювання. Дмитро Кулеба зауважив, що Україна вітатиме посилення ролі США у дипломатичних зусиллях iз врегулювання російсько-української війни та деокупації Донбасу й Криму.
У свою чергу, Ентоні Блінкен запевнив Дмитра Кулебу в готовності нової адміністрації США розвивати міцну економічну та військову підтримку України, включно з наданням летальної зброї.
Співрозмовники обговорили перспективи контактів на всіх рівнях, включаючи найвищий, та підтвердили взаємне запрошення здійснити робочі візити, коли обставини та карантинні обмеження це дозволятимуть.
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
По “гарячим” слідам Укрпошта випустила нову поштову марку, яка присвячена українському боксеру Олександру Усику та його перемозі у бою-реванші проти британця Тайсона Ф’юрі. >>
У День працівників дипломатичної служби України, сьогодні, 22 грудня, з ініціативи міністра закордонних справ України Андрія Сибіги МЗС представило спеціальний онлайн-портал "Дипломатичний е-Архів". >>
У неділю 22 грудня американський крейсер випадково збив винищувач-бомбардувальник США над Червоним морем, що стало найсерйознішим інцидентом за більш ніж рік американських операцій проти єменських повстанців-хуситів. >>
У ЗСУ створено підрозділ, який координуватиме дії, спрямовані на захист, збереження та запобігання знищенню об'єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою внаслідок бойових дій - підрозділ із захисту культурної спадщини. >>
Виконуючою обов'язки голови Українського інституту національної пам'яті (УІНП) кабінет міністрів України призначив Юлію Гнатюк . >>