Українців без паспорта рф позбавлено прав на окупованих територіях
Українці, які проживають на ТОТ і не отримали паспорт рф, із 1 січня 2025 року втратили низку прав. >>
Найменша кількість хворих на COVID-19 із серпня зафіксована в Україні за добу 31 січня, а саме — 2 тис. 30 випадків.
Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов у «Фейсбуцi». Найбільше нових випадків виявили в Києві, Івано-Франківській, Миколаївській, Львівській та Закарпатській областях.
Стало відомо, що вже за два тижні Україна має отримати перші партії вакцини. У Європейському Союзі вже привітали виділення Україні вакцини компанії «Пфайзер». Препарат нададуть у рамках програми COVAX.
У лютому наша держава має отримати 117 тисяч доз препарату від цієї компанії. Також упродовж першого півріччя Україні планують надати від двох до майже чотирьох мільйонів доз препарату від «АстраЗенека».
Крім того, Україна стала учасником глобальної ініціативи ВООЗ із вакцинації — GAVI-альянсу, в рамках якого передбачається забезпечення 20% нашого населення вакциною проти COVID-19.
У переліку ініціативи COVAX — вакцини Pfizer, AstraZeneca, Novavax, Moderna тощо. Вакцини з цієї ініціативи для 20% населення Україна отримає безплатно, а надалі зможе закуповувати їх за зниженою ціною.
В уряді запевняють, що імунізація населення стартує вже в середині цього місяця. Вакцинація проходитиме в кілька етапів. Перші в черзі на щеплення — працівники медичних лабораторій, співробітники «швидких», люди, які перебувають в інтернатах та будинках для літніх, а також військові, що воюють на Донбасі.
«Вакцинація проти COVID-19 в Україні буде безплатною. Це саме та турбота, той захист, які повинна надати держава громадянину в час пандемії, від якої потерпає весь світ. Не знаю, скільки коштуватиме вакцина у приватних лікарнях, але для більшості українців ця профілактика може вдарити по гаманцю. А вакцина проти COVID-19 не те, на чому має заробляти держава», — заявив президент Володимир Зеленський.
Водночас Україна опинилася серед десяти країн світу з найгіршою реакцією на пандемію коронавірусу. Наша держава посіла 90-те місце в рейтингу з 98 можливих. Про це свідчить дослідження Австралійського інституту Льове.
За його даними, найгірше на пандемію відреагувала Бразилія. Внизу рейтингу також опинилися США, Іран, Колумбія та Мексика. Росія — на 76-му місці. У дослідженні оцінювали реакцію влади на пандемію впродовж 9 місяців після виявлення першої сотні заражень.
Лідером — тобто країною з найкращою реакцією на ковід — стала Нова Зеландія. На 2-му місці — В’єтнам, а на третьому — Тайвань. Китай із цього рейтингу вилучили через відсутнiсть даних про кількість тестувань.
Українці, які проживають на ТОТ і не отримали паспорт рф, із 1 січня 2025 року втратили низку прав. >>
Листування з особами, які пов'язані з працівниками ДБР, прокуратури області та митницею виявили в телефоні екскерівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. >>
В Україні стартував перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин, у межах якого ветеринарним лікарям відкрили авторизацію. >>
Одному з підрозділів Національної гвардії, який зараз захищає Україну, черкащани передали на фронт сучасний мобільний шпиталь. >>
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
На отриманні хабаря у $2 тисячі в Києві правоохоронці затримали заступницю голови Центральної МСЕК, яка обіцяла військовозобов’язаному за цю суму оформити інвалідність. За даними джерел "Української правди" у правоохоронних органах, йдеться про 54-річну Ліану Левченко. >>