У Харкові чиновники виживають відомого японського волонтера
Про те, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України заявив волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, >>
Українці і в невеликих населених пунктах хочуть читати газети не раз на тиждень. (Фото надане автором.)
«Реформи», які активно впроваджує Укрпошта, викликають обурення не лише в газетярів, а й у мешканців невеликих населених пунктів, які багато в чому залежать від підприємства.
Днями на Одещині, в селі Надежда Саратського району, люди зібралися на протест через те, що тут скорочують листонош, а обслуговування проводитимуть за допомогою пересувних пунктів.
У листі до Національної спілки журналістів України (НСЖУ) головна редакторка саратської районної газети «Час. Люди. Події» Алла Корінь зауважує:
«Замість двох листонош і начальника відділення зв’язку у Надежді, до якої відносяться ще села Молодове, Негрове, Благодатне й Піщане, лишають тільки одного поштовика. Решту будуть обслуговувати мобільні пункти».
Так само хвилю обурення викликали дії Укрпошти в селі Фараонівка.
«Фараонівське поштове відділення розмiщене в просторому світлому приміщенні. Там працюють усього два листоноші з зарплатою в 1,5 тис. грн і завідувач відділення з зарплатою 2,1 тис. грн. Невже, не виплачуючи цим людям зарплату, пан Смілянський зі своєю командою доб’ються більшої економії коштів?» — обурюється Алла Корінь.
Вона додає, що в «пікап», який називають пересувним поштовим відділенням, не поміщається навіть кількість посилок, які приходять мешканцям. А ще — товар, який розкладають просто на східцях поштового відділення. А люди змушені стояти в будь-яку погоду, щоб оплатити комунальні платежі.
«Уже були неодноразові випадки, що люди змушені були збиратися в певному місці, чекати це поштове авто. При тому, що час їхнього пересування в кожному селі обмежений. Але ж річ ще й у тому, що люди звикають до листонош. Для якоїсь самотньої бабусі це можливість отримати розраду й тепле слово, а що таке чужі люди на авто?» — каже редакторка.
Та й самим місцевим газетам теж доводиться «воювати» з Укрпоштою. Адже через несвоєчасну доставку, яка в останні роки — явище досить звичне, газети втрачають передплатників.
«Два роки тому наша газета мала тираж майже 4 тисячі примірників. Але за два роки ми втратили половину. А все почалося з того, що в нас загубилася ціла пачка газет — і якраз та, яка прямувала в село, на яке орієнтувався рекламний матеріал у тому номері. Звісно, це була НП. Але з того часу вони стали звичними. Постійно затримуються чи втрачаються газети, їдуть в інші напрямки. Бо якщо раніше сортувальний пункт був у Сараті, то потім його перенесли в Одесу. Передплатники — люди старшого віку, вони дратуються, коли не отримують видання вчасно, і просто відмовляються від передплати», — зауважує пані Алла в коментарі пресслужбі НСЖУ.
Редакторка додає: у неї та колег складається враження, що Укрпошта взагалі сприймає газети як тягар. А держава, на жаль, попри обіцяну підтримку після реформування, ніяк не допомагає місцевим виданням.
У грудні минулого року редактори Одещини звернулися до «губернатора» області Сергія Гриневецького з листом, у якому наголосили, що через дії Укрпошти знищена система доставки газет, яка десятиліттями працювала чітко, а місцеві газети втратили третину тиражів.
Графіки поїздок складено таким чином, що більшість видань доставляються на 4-й, 5-й або навіть 6-й день після їх виходу з друку. В окремі села газети не потрапляють по два-три тижні.
«Змінено сталі графіки доставки і до великих населених пунктів, що також негативно відбилося на термінах отримання передплатниками видань. Населені пункти обслуговують екіпажі, які виїжджають у села певної території. Стан доріг узагалі ніхто не враховував. Працівники без «розпізнавальних знаків», «чужі» в селах, не знають ані людей, ані місцевості. Відсутній будь-який зворотний зв’язок — передплатникам нема до кого звернутися в разі надання неякісної послуги, а таких фактів значно побільшало за цей час. Тому всі претензії вони спрямовують до редакцій, справедливо вимагаючи вчасної доставки видань», — наголосили редактори, звернувши увагу очільника області, що всі спроби вирішити ці питання на рівні Одеси виявилися марними.
Сергій ТОМІЛЕНКО,
голова Національної спілки журналістів України
Про те, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України заявив волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, >>
На фронті 28 грудня 2024 року загинув музичний редактор відомого кулінарного шоу "МастерШеф" та інших проєктів Антон Вовк. >>
До війська деякі працівники ТЦК мобілізують чоловіків заради "плану" і не дивляться на те, що вони або взагалі неспроможні воювати, або мають законне право на відстрочку. >>
"Не секрет, що президент Зеленський любить красиві жести і яскраві шоу, що піднімають його рейтинг. Одним із таких - мало стати створення 155 бригади "Анна Київська", навчання особового складу та озброєння якої забезпечувала Франція. >>
Студентський парламент Навчально-наукового інституту журналістики оголосив бойкот адміністрації у відповідь на дії викладача та професора КНУ Микити Василенка, який пропагував проросійські ідеї, допускав сексистські висловлювання та виступав на проросійських майданчиках. >>
Одразу після оприлюднення скандального розслідування "Української правди" щодо вимагання грошей і знущання над військовими у 211-ій понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ головнокомандувач Олександр Сирський призначив перевірку. >>