Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Олег Ясенєв. (Фото з власного архіву.)
Кожна нова персональна виставка Олега Ясенєва дивує: при сталості авторового почерку, для якого характерна передусім мінімальна колірна палітра, він не виглядає монохромним.
Його «фірмовий» сірий переливається всіма можливими відтінками, світиться м’яким світлом, веде вглиб зображення.
Експресивне письмо з мінімумом живописних прийомів плюс тонке чуття зображуваного — і ось уже картина оживає, виходить за відведені їй рамки, заповнюючи експозиційний простір.
Персональні виставки Олега Ясенєва, які і до цього відбувалися у столичній галереї «АВС-арт», уже самими назвами підкреслювали споглядально-медитативний характер представлених робіт: «Пора дощів», «Мандри часом — світами і мріями», «Медитація світлом», «Несе ріка», «Небо із заходу на схід», розповідає директорка арт-простору Алла Маричевська.
Презентовані днями «Мандри» запрошують у ретроспективні подорожі: між реальним й ірреальним, видимим і уявним, екзотичними місцями і пізнаваними краєвидами. Цікаво рухатися поряд із вишуканими інтер’єрами й коридорами трансцендентності, спогадами й мріями.
На виставці представлено мистецький альбом художника, що вийшов у серії «Імена». «Це видання вперше найповніше представляє мій творчий доробок , — каже Олег Ясенєв. — Кожен розділ розкриває і світоглядні, й мистецькі засади».
У книзі розміщені мистецтвознавчі статті Ольги Лагутенко, Андрія Гуренка й Дмитра Корсуня, що розкривають особливості художнього почерку й мистецькі засади майстра.
Художник щоразу своєю живописною мовою створює виразний візуальний ряд образів-символів, що формують наскрізну тему позачасового існування Світу, розмаїтого в чуттєвій і сенсовій єдності.
«Люблю, коли споглядання трансформується і з часом виливається у щось інше... Пізнання, відчуття навколишнього середовища, людей, мистецтва — це дає імпульс до творчості. І я щасливий, що маю таку професію, яка дарує свободу й простір», — говорить Олег Ясенєв.
Живописець народився в селі Дніпровка, що на Запоріжжі. Навчався у Дніпропетровському художньому училищі, Українській академії мистецтв. Свого часу закінчив аспірантуру й викладає в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури.
Олег Ясенєв — заслужений художник України, бере участь у республіканських, всесоюзних, міжнародних виставках та пленерах.
Його роботи є в державних та приватних колекціях України, Білорусі, Словаччини, Ватикану, Франції, США та Китаю.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>