Дорослі ігри у стрілялки. Як військові можуть зекономити $1,5 тисячі на одному пострілі з РПГ
Учасник АТО Дмитро Горішній з командою перший у світі налагодив випуск мобільних симуляторів «Джавелінів» та РПГ. >>
(Фото з сайта krokus.tv.)
Через ті чи інші життєві обставини чи не кожен із працездатних українців хоча би раз у житті опинявся в незвичному для себе статусі — «безробітний».
Якщо взяти найсвіжіші дані Державної служби зайнятості, то станом на 1 січня 2021 року в неї на обліку перебувало... 459 тисяч безробітних (але не забуваймо й про тисячі незареєстрованих шукачів роботи).
Причому серед тимчасових офіційних «лежнів» жінки становлять 56% (однією з них уже майже рік є й моя люба дружина), а чоловіки — 44%.
Цікаво, що диплом про вищу освіту має чимало «здобувачів» вільних вакансій — 49%; тих, хто закінчив професійно-технічний навчальний заклад — 34%, а претендентів на робочі місця, які мають лише середню освіту і закінчили тільки загальноосвітню школу — меншість — 17%.
Щодо вікових груп, то пальму першості тримають безробітні 45-55 років — таких 40%, молодь до 35 років становить 30%, а ось безробітних у віці 35-44 років — 29%.
Чимало серед безробітних людей, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні. Це, насамперед, ті, кому до пенсії за віком залишилося 10 і менше років — 32,4 тисячі; громадяни з інвалідністю — 22,7 тисячі; демобілізовані з російсько-української війни — 9,2 тисячі; випускники навчальних закладів, які вперше шукають роботу — 5,9 тисячі; внутрішньо переміщені особи — 4,4 тисячі.
Згідно з повідомленням пресслужби Державної служби зайнятості, до втрати роботи 21% безробітних працювали в сільському, лісовому і рибному господарствах; 18% — у сфері торгівлі; 15% — у переробній промисловості, 12% — в держуправлінні, обороні і соцстрахуванні.
Варто нагадати, що в минулому році роботу за сприяння служби знайшли... 606 тисяч українців. Із них зареєстрованих безробітних — 385 тисяч осіб, а ще 221 тисячу було працевлаштовано оперативно фактично до отримання ними офіційного статусу.
Беззаперечним лідером у працевлаштуванні за видом економічної діяльності було сільське господарство, де «знайшли себе» 28% від усіх працевлаштованих, далі переробна промисловість — 16% і 15% — торгівля.
У Державному центрі зайнятості нагадують, що база вакансій державної служби зайнятості відкрита для всіх охочих за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy, а пропозиції роботи оновлюються щодня. Тож громадянам, які втратили роботу, можна сміливо довірити пошук нового робочого місця фахівцям служби.
До слова, за даними ООН, станом на січень минулого року в усьому світі зафіксовано майже... 470 мільйонів безробітних.
Учасник АТО Дмитро Горішній з командою перший у світі налагодив випуск мобільних симуляторів «Джавелінів» та РПГ. >>
І це не зрада, а перемога. За три роки вітчизняний ВПК рвонув зі швидкістю ракети: за даними Держстату, за 2024 рік обсяги виторгу від реалізації зброї та боєприпасів становили 59,7 млрд грн (проти 21,7 млрд у 2023 році та 5,5 млрд у 2022 році). >>
В Україні кількість мільйонерів зросла на 6 600 людей за 2024 рік — з 10 700 до понад 17 тисяч. >>
«До війни 16% українців володіли криптою, — повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, — безперечно, на сьогодні ця цифра збільшилась». >>
22 квітня 1998 року його застрелили у ліфті власного будинку шістьма кулями в спину. Підозрюваного у вбивстві затримали лише у 2002, а замовника – так і не знайшли. >>
Уряд нещодавно ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцезнаходження: в Україні, на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) чи за кордоном. >>